Sabeth

Je možné být rychlejší než váš stín ?

Nejlepší odpověď
Kelt

Stín se tvoří tak, že světelné paprsky vás musí dostat, a vytvoří se stín. Protože světlo , respektive rychlost světla je 300 000 km/s a vy se pohybujete určitě pomaleji, je světlo vždy rychlejší a ted i stín.

Další odpovědi
jirkajirka

Možné to je ale musela bys mít větší rychlost než je rychlost světla

led

Polohovo snáď ano,
ak je zdroj svetla váš tieň sa drží za vami
ak je zdroj svetla za vami, váš tieň je pred vami
teoreticky môžme tvrdiť, že tieň raz dobieha, raz uteká od svojho nositeľa, niekedy sa schová pod jeho nohy, ale vždy sa ho snaží pritom dotýkať.
Ak mu chcete utiecť, zhasnite svetlo (tma) alebo majte okolo seba rovnomerne rozložené zdroje svetla zo všetkých strán.
Prakticky, tak ako píšu ostatní, musíte sa vzďalovať od zdroja svetla rýchlejšie než jeho svetlo., tj. rýchlejšie než cca 300000 km/sec