Pokročilý

Je možné aby mě policie neinformovala o uzavření případu a odeslala materiály k státnímu zástupci bez mého vědomí?

Dobrý den, pře půl rokem jsem podala tr. oznámení na jednu osobu a včera jsem volala na policii ohledně doplnění spisu a doložení nových důkazů, ta mi ale řekla, že spis byl odeslán před dvěma dny ke státnímu zástupci.
Je možné abych policií nebyla informována o odeslání "uzavřeného" spisu?
Jak mám doplnit informace do spisu, který byl před dvěma dny odeslán st. zástupci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Při odeslání spisu s návrhem na podání obžaloby nebo se zprávou o výsledku zkráceného přípravného řízení policie neinformuje ani oznamovatele ani poškozeného.
Oznamovatele vyrozumí do 30 dnů o stavu věci pokud o to požádá.
Poškozenému (může být zároveň oznamovatelem) zasílá policie usnesení o zahájení trestního stíhání, pokud o to výslovně požádá a po skončení vyšetřování mu umožní seznámit se s výsledky vyšetřování (prostudovat spis) pokud se připojil k trestnímu řízení s nárokem na náhradu škody.
Dále se poškozenému zasílá usnesení o odložení věci (neznámý pachatel, nejde o tr. čin, atd.). Odložený spis se předkládá st. zástupci ke kontrole.

Čili policie by vás musela informovat o skončení vyšetřování pouze pokud jste poškozená a připojila jste se k trestnímu řízení s nárokem na náhradu škody.
Nebo pokud jste poškozená a věc byla odložena.

Pokud chcete něco doplnit, můžete to poslat na státní zastupitelství, případně si to nechat až k soudu k hlavnímu líčení.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.