firytka

Je možné, aby exekuční příkaz dospělého syna přešel na rodiče?

V jakém případě přechází exekuce dětí na rodiče?

Odpovědi
anonym

Není to možné: Každopádně ale rodiče za dluhy svých dětí nijak neručí a nejsou za tyto dluhy odpovědní,“ vysvětlil advokát Pavel Nastis. Jinými slovy ani matce dlužníka nehrozí, že by exekutor dluh za jejího syna vymáhal po ní. Za své dluhy syn odpovídá sám.

Pozor! Je to z roku 2013 a do té doby se to mohlo změnit!

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/1054734-exekuce-ditete-doplati-na-ni-rodic