Vaninka

Je moucha domácí všežravec?

Nejlepší odpověď
Drap

V podstatě ano. Přijímá tekutou potravu, tu pevnou si nejdříve naředí slinami.

Další odpovědi
Cenobita

Moucha domácí je tak pojmenována proto, že se v domovech lidí vyskytuje, ale lidé ji nechovají záměrně, takže ten přívlastek domácí je potřeba vnímat jako „domácí“. Moucha není ani tak všežravec – takové označení používáme spíše pro savce, ale moucha je spíše škůdce.

moucha domácí = škůdce v domácnostech lidí