LADIS

Je lupenka vylečitelná?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, není – ale někdy mohou (dočasně či trvale) vymizet vnější příznaky (zcela nebo jen na některých místech).

Další odpovědi
mosoj

Nejde vyléčit. Psoriáza je autoimunitní onemocnění a s touto formou onemocnění si lékařská věda neumí zatím poradit.

Doplňuji:
Neber to tak tragicky, infekční to není. Osobně mám myositidu a to je také autoimunitní onemocnění, také nevyléčitelné.

marci1

Moderní medicína má sice řadu možností, jak lidem postiženým lupénkou ulevit od nepříjemných symptomů a zlepšit jejich kvalitu života, ale vyléčit lupénku neumí, protože má polygenní podklad.

zzzzz

Vyléčit nejde, také ji mám, a velmi mi pomáhá pobyt u moře a mast z konopí.

pusinka50

V první řadě zaléčit kortikoidními mastmi, případně předtím vyloupat šupinatá místa mastí Kerasal (napíše kožař), konopná mast mi nepomohla, ale pomáhá pobyt na slunci a vystavení postižených míst slunci aspoň na 10 minut denně, na 100% pomůže pobyt u moře. A hlavně klid na duši a žádný vážný stresy