Michal Kole

Je lepší utírat prah v bytě klasickou metodou, kýbl, voda, jar nebo vlhčenými ubrousky za 39,90 Kč / 80 ks ?

Co je učinnější z hlediska čistoty a hygieny a účinnosti otření? Co je ekonomičtější ?

Nejlepší odpověď
www

Ekonomičtější i účinnější, zvlášť když uklízíš „jen někdy“, prachu je spousta ap., bude ten kýbl.

Další odpovědi
david22

Z ekonomického hlediska je asi lepší klasická voda s jarem. Z hlediska účinnosti to myslim vyjde na stejno. Taky záleží jak často a jaký povrch. Nábytek z lesklého laku, např. piano, se doporučuje stírat prach pouze nasucho – suchým hadříkem.

Syd

Z hlediska hygieny asi ony ubrousky, přinejmenším proto, že jsou jednorázový. Co se týká účinnosti otření, je to s nima trochu na štíru. Mnohdy jsem po utření skla/zrcadla vlhčenýma ubrouskama na sklo to musela znova umejt normálně, protože od těch ubrousků to bylo upatlaný. Navíc většina z nich je silně parfemovaná (a napuštěná těkavýma chemikáliema) a začnou mě z nich po chvíli štípat oči a nos. Z ekonomickýho hlediska se taky jednoznačně přiklánim ke klasickýmu hadru a vodě (případně když chci trochu hygieny ale bez dušení ze smradu tak vodě s kysličníkem).
Přesto jednorázový ubrousky nezavrhuju uplně, uplatnění najdou např. na cestě – ubrousky na desinfekci rukou, nebo třeba vlhčený ubrousky na miminí zadky.