Je lepší při delší cestě autem mít hlavu zapřenou o opěradlo a nebo je pro krční páteř užitečnější ten šíjový polštář?

Nejen z hlediska pohodlí, ale i z namáháním krční páteře a tuhnutím krčních svalů. Máte s tím zkušenost?

Je lepší mít hlavu a krk tak nějak pořád v mírnem pohybu? Respektive natáčet, kolíbat atd?
Šíjový polštář je vhodný i pro řidiče? Nebo je to pouze dobré ke spaní v autě, letadle, vlaku atd?

Odpovědi
dubraro

Pro cestující je polštář vhodný. Řidič jej užívat nemůže, bránil by mu ve výhledu. Nejlepší je občas zastavit a protáhnout se. Řízení velmi namáhá krční páteř a šíjové svalstvo.

Dochy

Ty klasické opěrky na sedadlech v autech nejsou na opírání 😉
Správně nastavené by měli být několik centimetrů za hlavou a o pár centimetrů výš než by bylo pohodlné. Mají zastavit hlavu v případě nárazu a zpětného pohybu těla po zachycení pásy.