Avatar uživatele
Anka1597

Je lepší pít bublinkovou vodu nebo normální vodu z vodovodu?

Příjde mi to, nebo bublinková voda uhasí žízeň rychleji a v menším množství? Předem děkuji za odpovědi. 🙂
P.S.: Nejsem ulítlá na vody v jakýchkoli podobách. 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4356 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kamila44444

Každému pasuje něco jiného, ale opravdu zdravější je obyčejná voda z kohoutku. Pokud děláte nějaký sport, tak bublinkovou před sportem nepijte. Udělá vám to v žaludku „nepořádek“ a pak vám nebude zrovna nejlépe. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Syd

Nic se vám nezdá, logicky voda s bublinkama má větší objem, a tak zaplní žaludek rychlejc a víc než neperlivá voda.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jak komu co vyhovuje, zdravější je asi voda z vodovodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nie som na vody uletený vôbec, najradšej ju používam na umývanie, na pitie len v krajných prípadoch. :))

ale vážne – mne smäd uhasí nebublinková voda, bublinkovú vodu si dám po káve alebo whisky, ale aj to musí byť bubliniek akurát, teda nesmie byť prechladená (aby tam bolo hodne bubliniek, ako to radi v hospodách robia, ale to už zabiehame do fyziky), lebo (podľa mňa) tie bublinky zvýraznia chuť (kávy, whisky).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

http://zdrava-vyziva.doktor­ka.cz/problema­tika-perlive-vody/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

neřekla bych, že bublinková voda zažene rychleji žízeň… to spíš ty bublinky rychleji.. no jak to říct – zasytí.. ale já po ní mám stejně rychle zase žízeň :)
nejlepší voda k pití, alespoň se to říká, je bez bublinek, ale jestli je vhodné pít vodu zrovna z vašeho vodovodu, to vám říct nedokážu – některá voda je příliš tvrdá nebo nechutná tak dobře jak by mohla, i když je samozřejmě naprosto nezávadná.

Já mám nejraději perlivou vodu :) Neperlivou pouze v případu nouze, ale kamarádka na svoji kohoutkovou, prohnanou filtrem, nedá dopustit. Asi jak každému po chuti :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Zdravější je určitě voda bez bublinek.
A co se týče normální vody, tím myslím bez těch bublin – balená není moc zdravá z toho důvodu, že ne vždy je obsah takový, jaký by měl být, pak také použitý materiál PET láhve vylučuje do obsahu oxid antimonitý, který se používá při výrobě PET jako katalyzátor. někdy také acetaldehyd. Co se týče vody z vodovodu, kdo zaručí a kontroluje kvalitu vody vycházející doma z kohoutku? potrubí je hoooodně staré a velmi pravděpodobvně bude někde požkozené, tím pádem se do vody dostávají různé nečistoty a mikroorganismy. A i když je v řádu velký tlak, ten se sbíží vždy, když v noci se malá spotřeba vody nebo při poruše.
Takže já propaguji filtr. Ale kvalitní. Ten nedělá z vody destilku a složení minerálů atp. nechává. Likviduje jen ty špatnosti.
Je to znát na chuti. někdyi pohledem a také tato voda v žaludku netlačí, jako voda z vodovodu, což se stává. Ne vždy, ale mnohdy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LuK4S3k CZ

Podle toho co ti víc chutná ale voda z vodovodu je samozřejmě levnější a zdravější ale žízeň nejrychlej uhasí citrónová bublinková voda. Ale bublinkovou vodu není dobré pít před sportem nebo před nějakou schůzkou po bublinkové vodě se chce často na WC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fun1k

Já osobně preferuji vodu bez bublinek. Nesnáším to štípání na jazyku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek