Je zdravá voda z kohoutku?

Chtěla jsem se zeptat, co je nejlepší pít..... Já piji ted poslední dobou sifol (vodu s bublinkama) je to zdravé? Klidně a ráda bych pila vodu z kohoutku, ale slyšela jsem někde, že není uplně tak zdravá, že je hodně tvrdá a pak máte uspané nebo tvrdé střeva, nebo něco tkového o.O Je to pravda? Je voda z vodovodního kohoutku zdravá?

Nejlepší odpověď
anonym

´Kohoutkovka´ je stejně dobrá, jako většina balených vod – a rozhodně zdravější, než sifon…
Žblebty, že je nebezpečná, nezdravá… – šíří jen výrobci a prodejci balených vod.
😉

Další odpovědi
da ny

U „nás“ je voda z vodovodu stále velmi kvalitní – je sledována.
Jen některá místa bývala v určitý čas s „horšíř“
Balené vody mi nechutnají vůbec a minerální vody někdy nejsou tím, čím bývaly ještě před pár lety… Jsou příliš filtrovány, aby byla prodejné i pro zahraniční odběratele ⇒ žádná se již nezakalí (což bývalo známkou její kvality).
MUDr. Miroslav Šuta, předseda plzeňské regionální pobočky STUŽ, odborný konzultant pro ekologická a zdravotní rizika:
http://www.blis­ty.cz/art/64355­.html
Z čehož vyplývá, že jsou místa/města, kde je alespoň pro kojence vhodnější některá balená voda :(
Doplňuji:
omlouvám se, mělo být: …s „horší“ kvalitou této vody.

Alesh

To jsi slyšela pěknou blbost, voda z kohoutku, z vodovodu, je velmi přísně hlídána. Samozřejmě, pokud máte třeba vlastní studny, může se stát, že se z nějakého důvodu studna pokazí a pak voda nemusí být vůbec nezávadná.
Obyčejná voda je to nejpřirozenější, co můžeš pít. Minerály a další látky v ní, jsou normální věc a rozhodně jich tam bývá méně než v tolik portěžovaných minerálkách. Takže vody z kohoutku bych se fakt nebál…

suaeda

Voda z vodovodního řádu je u nás dost přísně hlídána a jen málokdy (např. při povodních) se zhorší. Co může někomu trochu vadit, jsou látky na bázi chlóru, který se do vody přidává kvůli desinfekci.
Balená voda není tak zdravá, jak nás reklamy neustále bombardují. Co škodí? Větší množství minerálních látek. Obal z plastu, který rozhodně není neškodný. Pokud balenou vodu skladujeme na slunečním světle tak se kazí. A navíc sycené vody CO2 pro nás nejsou, protože dochází k překyselení organismu.
Jen pro zajímavost moje osobní zkušenost. Několikrát jsem byl na prohlídce úpraven vody, ale ani jednou u známého výrobce balené vody. Třikrát jsem se o to pokoušel a pokaždé nám vedení oznámilo, že mají nějaké problémy ve výrobě a proto nás na prohlídku vzít nemohou. Dodávám, že jde o známého výrobce vody, který propaguje denně své výrobky na reklamě v TV. Navíc tvrdí, že čerpá vodu pomocí vrtů z kvalitních podzemních zdrojů. Od té doby nejen této značce, ale i ostatním baleným vodám moc nevěřím. Podle mého blbého názoru výrobci upravují povrchovou vodu, přidají do ní minerály, případně nějaké sirupy a DRAZE NÁM PRODÁVAJÍ. Ano při znečištění běžné pitné vody ve studni, nebo v řádu při povodních je balená voda potřebná. Pro zajímavost si někdy všimněte v jakém množství (daleko méně), jak balenou (většinou ve skle) a jakou vodu (pouze kvalitní přírodní drahé minerální vody) si kupují zákazníci v Německu, Rakousku či v jiných zemích.

marci1

Troufla bych si říci, že voda z vodovodu je daleko lepší, než většina balených vod ( které obsahují bakterie a dusitany a v PET láhvi stojí v obchodě na slunci ) a lepší než sifon. Bublinky ze sifonu okyselují organizmus. Vodu piji jen z vodovodu. 🙂

anonym

Já jí piju z kohoutku celej život a jsem fit
http://2i.cz/6dfc6b41­92

cochee

Vodu z kohoutku můžeš pít dle libosti, pokud ti chutná – vím, že jsou vodovody, ze kterých ta voda, ač je pitná, prostě nechutná. Sifon vyrobený z vody z vodovodu je taky ok, sám si ho dělám a na rozdíl od některých kolegů si myslím, že nezdravý není (ani zdravý – prostě normální). Balené vody nekupuju, je to předražený podvod, navíc když to třeba dva měsíce stojí u hypermarketu v paletách a praží na to slunce… nic moc.

anonym

Šokuji tě 2ma novinkami – pít máš podle chuti, ne podle pravidla korporací. Stejně tak pít můžeš cokoliv se ti zlíbí. Někdo pije Nil, někdo Svratku, někdo Gangu s výkaly a prachem mrtvol – každý dle libosti. Lidé neexistují 200 let, co se rozjela půmyslová revoluce – šok – existují 200 000 let! (a po celou dobu žili bez vědy a léků – ty sice k prodloužení věku napomohli, ovšem nejsou jejím strůjcem)