Avatar uživatele
Zlatý

Je kompostér stavba? Soused si jej sbouchal ze dřeva přímo u mýho plotu... co ta 2m hranice pozemku, platí to pro něj?

doplńující informace pro jazykově založené uživatele- tím zbouchal myslím stloukl ..takže si jej tam za tím plotem v podstatě asi sbouchal ;q

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Jedná se o drobnou stavbu. K tomu nový občanský zákoník v § 1020 říká toto -Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel zřizování stavby na sousedním pozemku v těsné blízkosti společné hranice pozemků.
Současně ale platí ustanovení jiných § NOZ, které říkají, že z takové stavby nesmí na sousední pozemek stékat voda, padat sníh, šířit se imise a zápach
Nějaké dříve platné míry platí jen pro stromy 1,5 a 3 metry
Pokud tedy máte onen rozumný důvod, můžete souseda požádat o odstranění této stavy, popř. na příslušný stavební odbor obecního úřadu.
jmhad@seznam.cz

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

..a koukám, že to mé "zbouchal" mi zase někdo svévolně opravil, takže zase vypadám, že neumím česky ..no je to tady někdy strašné...

Avatar uživatele
Pokročilý

zorro

Ne někdo, ale diagnóza učitel.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.