Cindy

Je jednatel podnikatel,nebo se tak na něj nepohlíží?

Když někdo vykonává funkci jednatele a je v té firmě zaměstnaný, pohlíží se na něj jako na podnikatele, nebo zaměstnance? Ptám se kvůli insolvenčnímu návrhu.
Doplňuji:
Omlouvám se,ale ptala jsem se proto, že chci podat návrh na osobní bankrot. V zákoně je uvedeno, že to musí být fyzická osoba nepodnikatel. Zajímá mě tedy, když jsem jednatel, jestli můžu podat návrh na osobní bankrot. Společník nejsem..Díky..

Nejlepší odpověď
mosoj

Návrh na konkurs podáváš na firmu, tedy její majitele. I podnikatel může být zaměstnanec ( vyplácí si plat).
Doplňuji:
V tom případě jste zaměstnanec jako každý druhý a podmínku splňujete.

Další odpovědi
Drap

Pokud je zaměstnaný, a nemá podíl ve firmě, tak je to obyčejný zaměstnanec.

Mapel

Podnikatel je ten, kdo je zapsán v živnostenském rejstříku, nebo v obchodním rejstříku jako podílník. Zaměstnanec může být pověřen jednatelem, ale není podnikatel.