Je horší pro lidstvo obezita nebo kouření?

Co si o tom myslíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsem kuřák, obezitou rovněž netrpím,. V mém okolí odcházejí lidé - kuřáci, ale i lidé obézní, kteří trpí jinou chorobou.

Ale myslím si, že horšií je pravidelné nadměrné kouření, které může urychlit i rozvoj tuberkulózy, která je stále největším zabijákem na světě od r. 2011, kdy bylo zrušené povinné očkování.

Asi i před 2 lety vložii arygnoc i já otázku, co je největším zabíjákem na světě. Byla to tuberkulóza.
http://www.odpovedi.cz/…
--
Dívala jsem se do jednoho zdroje (Zdroj: časopis Am J Prev Med 2010), který uvádí, že z nejnovějších výzkumů vyplývá, že nepříznivý vliv obezity na délku života dokonce překonal dopad škodlivosti kouření.

Hodnotí-li se vliv obezity a kouření na výskyt doprovodných onemocnění, jsou jejich nepříznivé vlivy zhruba stejné.

Je to dáno zejména dvěmi faktory. Zaprvé postupně se snižujícím počtem kuřáků dále zvyšujícím se výskytem obezity.

Na rozdíl od kuřáků, obézní lidé se stále dožívají vyššího věku a čerpají (jakkoli to může znít cynicky) v konečném důsledku podstatně více ze zdravotních rozpočtů než kuřáci.

http://www.sportvital.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Kuřák mě zdravotně ohrožuje daleko více, než obézní člověk.

Bronzový

Nelze tak přesně určit. Ovšem kuřáci svým počínáním většinou nutí ostatní cigaretový kouř pasivně vdechovat takže krom sebe ohrožují i své okolí.
Takže si myslím že kouření.

Stříbrný

To je "prašť jako uhoď":DDD
I když - jak píše Nazdar bazar - nám ostatním ubližuje primárně to kouření, ale nikdo nevidí ty zbytečně vyhozené potraviny - pro tlusťochy:DDD

Zlatý

tak koukám že si tady dali dostaveníčko vychrtlí nekuřáci :DDD Lidi,co to plácáte za nesmysly? Já znám anebo znal jsem plno lidí kteří nekouřili a nebyli ani obézní,dokonce i alkohol pili jen vyjímečně a zemřeli na nějakou nemoc jako je rak ,mozkovou mrtvici apod.(jeden co zastával naprosto zdravý životní styl...) Jednoho jedinýho člověka znám co byl kuřák a zemřel na to. Tady řešíte nějaký cigaretový kouř a přitom dýcháte stokrát horší splašky z ovzduší nebo hulíte marijánku.Tyhle diskuze jsou fakt úsměvný.Jdu si dát cígo

Zlatý

ze všeho nejhorší je tlustej kuřák
Doplňuji:
Agneta: a kdyby jenom potraviny ..mně se zdá, že mezi tlustejma se i jakoby hůř dejchá a nejen kvůli vydejchanýmu vzduchu ..a taky je třeba na to koukat, že jo

Zlatý

Pro lidstvo? To jako pro celou zeměkouli? Copak já vím, jestli někde v pralese nějaký domorodec má obezitu nebo kouří?
Pro annas, dva okazy nejsou funkční a co se týče TBC u nás, tak její výskyt má klesající tendenci. Ba naopak, prudce se zvyšuje cukrovka, ale ta snad není z důsledků kouření, ale z i s obezity.

Zlatý

Pro společnost jsou jednoznačně horší lidé obézní. Marže na zbytečně koupených potravinách je nepatrná oproti marži a dani na cigaretách. Nemoci kuřáků jsou kratší, rychleji vedou ke smrti, takže odčerpávají méně peněz ze zdravotního pojištění.
Mně osobně ale vadí jen kuřáci.

Zlatý

jedno i druhé má vplyv a zdravitný stav, tak isto ale i automobily, hamburgery, cukor, soľ, antikoncepcoa, pesticídy, ... a mohol by som písať týždeň a neskončil by som.

jediné čo viem, že neexistuje úmrtný list s príčinou smrti "kouření", kdežto úmrtný list s príčinou smrti "obezita" sa vyskytuje i na českých patológiách vcelku bežne.

tak si vyberte.

annas:
skutočne, ale skutočne priama súvislosť medzi tbc a fajčením neexistuje.
tbc totiž spôsobujú baktérie Mycobacterium tuberculosis, a nie cigareta.
existuje x druhov tbc (kože, uzlín, čriev, pľúc, ...), takže vaše tvrdenie je čiste špekulatívne a zaujaté voči fajčiarom.

;-Q

Zlatý

Obojí je velmi škodlivé. Přináší nemoc a smrt. A nejhorší je obézní kuřák. :-((

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

marci1:

ad: A nejhorší je obézní kuřák

o čo horší je živý "obézní kuřák" ako mŕtvy "štíhly nekuřák"?

;-Q

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.