Ametyst

Je dobře, že ČR není jaderná velmoc?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě. Skutečné jaderné velmoci jsou jen stálí členové RB OSN a to je dobře. Zbytek jsou valstníci jaderných zbraní „na truc“, což není dobře (Indie, Pakistán, KLDR). Izrael je pravděpodobná jaderná velmoc, tam je to akceptovatelné jejich specifickým postavením. Je VELMI DOBŘE, že jaderné zbrané nevlastní žádná ex-SSSR republika kromě Ruska.

Další odpovědi
aliendrone

Jóóóó! Aneb maršálně admirální generálka Černochová zastiňuje svým uměním Napoleona i Nelsona! Vrchní velitel již usilovně tipuje případná velitelská stanoviště pro případ jaderné války (posledně očíhl opuštěný důl Darkov)! 😮

Tak nwm, z otázky mám rozporuplné pocity a nedokážu si vybrat brutální smích či mrazení v zádech. Ta představa, že by ti naši zlodějbřídilové měli k dispozici jaderné zbraně je prostě mimo rozsah mé imaginace. 😉 😁

😁 SLÁMA U KRAVÍNA!!! 😁

elkon

Ano. Ani by to nebylo možné s ohledem na naše zanedbatelná ložiska uranu.

Dochy

elkon: Podle wiki se jen v Dolní Rožínce těžilo kolem 300t „uranového koncentrátu“, tj o chlup méně než 300t uranu, ročně. To by v pohodě na pár slušných jaderných hlavic stačilo.

aliendrone

Dochy>>> Jen bych dodal, že pohádkám o tom, že jsou naše uranová ložiska vyčerpaná uvěří jen liberální havloid (a podpoří je „informacemi“ z Bruselu/USA).

Jednak ještě ŽIJÍ naši geologové (experti, s jedním se znám), kteří vědí LÉPE než nějaký bruselský komik (který Črdel nenajde ani na mapě) CO tam ještě JE! Druhak – hospodářské a politické pozadí útlumu naší uranové těžby je snad již dostatečně známo, tudíž netřeba rozebírat.

Ale beru to tak, že to tam stále JE a v budoucnu se to může hodit. Tedy… pokud to „výhodně neprodáme“ zahraničním firmám za pár tisícovek (a pár milionů do kapes příslušným státním darmožroutům). Tak jak je to ve zhovadilé Črdeli BĚŽNÉ. 😕

Emefej

elkon > nesmyslná logika. CCCP se stal jadernou velmocí i přes to, že do poloviny padesátých let neměl žádnou vlastní težbu uranu.