Je dobré běhat každý den?

Doplňuji:
Běhám už asi 2 týdny a každý den 3 km.

Nejlepší odpověď
ponovotny

zkuste to specifikovat blíže- jaké běhání máte na mysli, jestli začínáte nebo už běháte, každopádně tréning bez odpočinku má smysl jen v určitých (dočasných) případech. V principu jsou důležité i dny odpočinku.
Doplňuji:
pokud takto začínáš sportovat tak pravděpodobně budeš brzy přemýšlet, že toho necháš. Pokud ti na běhání záleží a začínáš zkus běhat 2–3× týdně a můžeš si postupně přidávat uběhnutou vzdálenost. Nezapomeň, že je důležité i před i po provádět cviky na protažení svalstva. Můžeš samozřejmě běhat i na ranní rozehřátí se, ale pokud začínáš, tak bych to s kylometrama nehrotil a nebo můžeš kombinovat běh a chůzi. Každopádně jeden den v týdnu si dopřej odpočinek

Další odpovědi
Hakunamatata

Řiď se vlastním tělem. Pokud ti to nedělá problém, behej každý den. Mne osobně to problém dělá.

postcd

Dobré to je, pokud ti tělo neříká že je to špatné. Je to dobré na psychiku a podle mě se tím pomáhá vylučování toxinu a jiných odpadních látek, spalování tuků. Najdeš spoustu doporučení kde je doporučováno každý den jít rychlou chůzí 20 minut a nebo běžet nějaký čas. Běh je ještě efektivnější než chůze.

led

Čo neublíži, len pomôže. Platí to aj pri behaní. Ak beháte športovo, kondične, má to len dobrý vplyv na vaše zdravie.

Petra99

Běhání je dobré na udržení kondice nebo třeba zhubnutí, jestli ale běháš 3 km najednou není to úplně nejlepší. Lepší by bylo kdybys běhal např. 1,5 km ráno a 1,5 km večer :) Ale třeba jen 2× týdně, běh nejvíce ničí kolena, tak abys později neměl nějaké problémy :)

JarkaHor

Na fyzičku a udržení kondice proč ne, je to super. Manžel taky běhá na páse každý den a nemůže si to vynachválit :)