terry

Je CNG to samé co zemní plyn? co se týče poh.hmot u aut?

Doplňuji:
Díky.
Mohou auta jezdit na oboje se stejným zařízením?
Je CNG úspornější?

Nejlepší odpověď
ondra07

Nějaký rozdíl tam je :
CNG – Compressed Natural Gas

CNG (Stlačený zemní plyn) obsahuje 96–98% metanu
těžba-ropná (naftová) nebo uhelná (karbonská) ložiska
zaručená vysoká kvalita plynu v celé ČR
uskladněn v plynném skupenství v silnostěnných tlakových nádobách vysoký tlak 200 bar
lehčí než vzduch, volně se rozptyluje, lze snadno odvětrat
oktanové číslo 130
lze parkovat v podzemních prostorách či parkovištích (za určitých podmínek)
nejbezpečnější pohonná hmota

LPG – Liquefied Petroleum Gas

LPG (Zkapalněný rafinérský plyn) obsahuje cca 50 % propanu + 50 % butanu (letní – zimní směs)
je vedlejším produktem při zpracování ropy v rafinériích, či při těžbě zemního plynu
nejednotná kvalita, záleží na distributorovi resp. zdroji
uskladněn v kapalném skupenství v tlakových nádobách
v plynném skupenství těžší než vzduch, shromažďuje se v prohlubních, kanálech
nelze parkovat v podzemních prostorách
:))

Další odpovědi
petrslav

CNG je stejný zemní plyn, kterým můžete např. topit doma, ovšem stlačený na mnohem větší tlak. Pokud máte domů zaveden plyn lze dokonce tankovat doma (za předpokladu koupě plnícího zařízení) nebo tankovat na plnících stanicích, kterých ovšem není mnoho. CNG není LPG !!! Co se týká podzemních garáží tak pokud je zde umístěna značka zákaz vjezdu s LPG, nesmí se tam ani s CNG..(i když CNG na tý značce napsaný není)