nyjono

Je bezpečné nechat v létě v autě CD v thermotašce?

Reakce na tuto otázku.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-bezpecne-nechavat-cd-pres-leto-v-aute

Nejlepší odpověď
Kepler

To na obrázku mi zrovna jako termotaška nepřipadá. Existují izolační tašky s polystyrenem ve stěnách a ještě tam vkládám hluboko zamražené ploché lahve s nemrznoucí směsí. To pak vydrží i lahváče příjemně chladné až osm hodin.

Další odpovědi
dubraro

Já bych je tam raději nenechával. Vysoká teplota zrychluje stárnutí CD.

dr.luha

Pokud nemá termotaška chladící agregát nebo speciální polovodiče, tak se teploty srovnají s okolím během několika minut.