novaky

je anglické slovo psané na začátku s Y ve shodě s fonetikou ypsilon?

Mezinárodní slovo pro Y je YANKEE [jenky], nemá fonetickou shodu se zápisem.
Lepší hláska je například R ROMEO [roumiou]. Shoda fonetická, psaná, slovo všeobecně známé. Takových hlásek je většina.
Nechci leteckým dispečerům předělávat tabulku, nevznikla náhodou, ale po zralé úvaze, že trest za babilonskou věž je příliš vysoký a matení jazyků je třeba udělat přítrž.
Jen mě zajímá, zda je k dispozici anglické slovo na Y které se vyslovuje na Y.

Nejlepší odpověď
quentos

pár by se jich našlo.
Např. chemické prvky ytterbium a yttrium. Ale má to ten háček, že letci většinou zas až takoví fandové do chemie nejsou.

Jinak krom yankeeho z fonologického hlediska výslovnosti neodpovídá ani pomocné slovo pro C – Charlie.

Další odpovědi
spongebobik0

Vzpomínám, vzpomínám a na žádné slovo nemůžu přijít :) Předpokládám, že k tomuto účelu slouží I – International, Induction,…

Pepa25

Problém je právě ve fonetice písmena Y, která je v angličtině čtvera: yes [jes], baby [bejbi], typical [typikl], my [maj]. Ani vlastně nemají ujasněno, jestli jde o samohlásku nebo souhlásku. Ale třeba i ve fránině je to [i] i [j]. Takže Yankee je O.K. – nevím o slovu v angličtině, které by začínalo na Y a nevyslovovalo je s [j].

ptáč

Letecký jenky, tebe budou potřebovat při počítání zelí po válce, ty romeo. To máš za tvou odpověď 🙂 http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-posoudi-ze-nova-omitka-na-zatepleni-je-skutecne-kriva