bolak

Jde zhypnotizovat člověka pomocí televize?

Nebo z nahrávky, prostě že by tam ten „hypnotizér“ nebyl, a prováděl to prostřednictvím nahraného záznamu?

Nejlepší odpověď
arygnoc

do hypnotického stavu (tranzu) sa je možno dostať i autosugesciou alebo pôsobením špecifických zvukových či optických podnetov.
Dôležitá je i senzibilita (citlivosť) hypnotizovaného, ktorá sa dá (ale nemusí) stimulovať napr. drogami (rozumej psychotropnými látkami, liekmi).

Príkladom môžu byť napr. praktiky liečiteľov (šamanov, čarodejov, kúzelníkov) u niektorých prírodných národov (súvisia s tým napr. i tzv. náboženské halucinácie, vizionárstvo a pod.).

Stav tranzu môže spôsobiť i chorobný, prípadne úrazový stav – nedostatočné prekrvenie mozgu (dekompresia u pilotov, hyperbarická (kesonova) choroba, ale i napr. hypoglykémia, extrémna únava, strata krvi, podchladenie a mnoho ďalšieho).

Dôležité je hypnózu nepliesť s psychotickými stavmi (depresia, úzkosť, hypersomnia, nespavosť a pod) alebo neurologickým ochorením (epilepsia, autizmus a pod).

Další odpovědi
postcd

Nevim jestli do tranzu, ale zhypnotizovat do jisté míry ano. To jsou třeba ta kombinace rychlých snímků a na nich vhodné obrazy, hudba, takže na to čumíš jak vejr. hlavně se to objevuje v reklamách samozřejmě. takže hypnotizuje a snaží se ti to zapsat do mozku že ta věc je zajímavá, že jí koupíš pak.

annas

Kdysi jsem hledala nějaký vhodný pořad na TV. Narazila jsem na věštírnu. Věštec zapálil svíčku a posílal posluchařům kouř prostřednictvím obrazovky. Čekala jsem, co se bude dít. Kdo kouř ucítil, měl zavolat. . Za chvíli telefonovala věštci jedna posluchačka, že cítí kouř … tak jí něco vysvětloval, ale už nevím, na co se ptala. Ještě pak telefonovala další, raději jsem přeladila … K tomu není co dodat.:)) Všelijaké praktiky za spoustu peněz.

bolak

A pak , během vysvětlování posluchači, jak je možný že to takhle funguje se zničeho nic ozvalo: „doprdele mámo, my hoříme a ty si telefonuješ…tú tú tú tú tú“ :))

annas

Možná ženě hořela koudel u zadku, protože manžel určitě nebyl spokojený, když jeho žena zaplatila za trochu kouře tisícovku. :=))

Jedna ukázka z věštění, kterou jsem dostala poštou.

Česká věštecká hvězda Stanislav Brázda zvaný Stanley Bradley, který měl svůj pořad EZO TV na televizi Barrandov, dostal padáka za údajnou urážku volajícího diváka! Na rádobyvtipnou otázku opilého puberťáka, který se ho ptal, „proč ho svědí koule“, totiž odpověděl tak, že uzemnil nejen jeho, ale i diváky!

http://www.show­biz.cz/tv-barrandov-vyhodila-vestce-za-vtipnou-odpoved-pubertakovi-video/

gagaga

:)

gagaga

ja uz 80 minut hypnotizuju Maribor …

  • iv-

arygnoc

nechcelo by to vhodne stimulovať v tomto prípade hypnotizéra?

gagaga

ja radsi budu pokracovat v hypnotizovani Vas ! :p