Avatar uživatele
bolak

Jde zhypnotizovat člověka pomocí televize?

Nebo z nahrávky, prostě že by tam ten „hypnotizér“ nebyl, a prováděl to prostřednictvím nahraného záznamu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, gagaga před 3901 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

do hypnotického stavu (tranzu) sa je možno dostať i autosugesciou alebo pôsobením špecifických zvukových či optických podnetov.
Dôležitá je i senzibilita (citlivosť) hypnotizovaného, ktorá sa dá (ale nemusí) stimulovať napr. drogami (rozumej psychotropnými látkami, liekmi).

Príkladom môžu byť napr. praktiky liečiteľov (šamanov, čarodejov, kúzelníkov) u niektorých prírodných národov (súvisia s tým napr. i tzv. náboženské halucinácie, vizionárstvo a pod.).

Stav tranzu môže spôsobiť i chorobný, prípadne úrazový stav – nedostatočné prekrvenie mozgu (dekompresia u pilotov, hyperbarická (kesonova) choroba, ale i napr. hypoglykémia, extrémna únava, strata krvi, podchladenie a mnoho ďalšieho).

Dôležité je hypnózu nepliesť s psychotickými stavmi (depresia, úzkosť, hypersomnia, nespavosť a pod) alebo neurologickým ochorením (epilepsia, autizmus a pod).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
postcd

Nevim jestli do tranzu, ale zhypnotizovat do jisté míry ano. To jsou třeba ta kombinace rychlých snímků a na nich vhodné obrazy, hudba, takže na to čumíš jak vejr. hlavně se to objevuje v reklamách samozřejmě. takže hypnotizuje a snaží se ti to zapsat do mozku že ta věc je zajímavá, že jí koupíš pak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Kdysi jsem hledala nějaký vhodný pořad na TV. Narazila jsem na věštírnu. Věštec zapálil svíčku a posílal posluchařům kouř prostřednictvím obrazovky. Čekala jsem, co se bude dít. Kdo kouř ucítil, měl zavolat. . Za chvíli telefonovala věštci jedna posluchačka, že cítí kouř … tak jí něco vysvětloval, ale už nevím, na co se ptala. Ještě pak telefonovala další, raději jsem přeladila … K tomu není co dodat.:)) Všelijaké praktiky za spoustu peněz.

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

A pak , během vysvětlování posluchači, jak je možný že to takhle funguje se zničeho nic ozvalo: „doprdele mámo, my hoříme a ty si telefonuješ…tú tú tú tú tú“ :))

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Možná ženě hořela koudel u zadku, protože manžel určitě nebyl spokojený, když jeho žena zaplatila za trochu kouře tisícovku. :=))

Jedna ukázka z věštění, kterou jsem dostala poštou.

Česká věštecká hvězda Stanislav Brázda zvaný Stanley Bradley, který měl svůj pořad EZO TV na televizi Barrandov, dostal padáka za údajnou urážku volajícího diváka! Na rádobyvtipnou otázku opilého puberťáka, který se ho ptal, „proč ho svědí koule“, totiž odpověděl tak, že uzemnil nejen jeho, ale i diváky!

http://www.show­biz.cz/tv-barrandov-vyhodila-vestce-za-vtipnou-odpoved-pubertakovi-video/

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)

před 3900 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja uz 80 minut hypnotizuju Maribor …

  • iv-

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nechcelo by to vhodne stimulovať v tomto prípade hypnotizéra?

před 3901 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja radsi budu pokracovat v hypnotizovani Vas ! :p

před 3900 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek