Avatar uživatele
Registrovaný

Jde uplatňovat srážku na dani za dítě, i když nežijeme ve společné domácnosti?

Může otec mého dítěte uplatňovat slevu na dani za dítě, i když nežijeme ve společn domácnosti já jsme se nedávno provdala za jiného muže?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nelze. Je tam požadavek, aby poplatník žil s dítětem ve společně hospodařící domácnosti, jíž se rozumí společenství fyzických osob, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.
Doplňuji:
Oprava: jde o § 35c

Zdroj: § 35ba odst. 1 Zákona o daních z příjmů

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Slevu může uplatnit Váš manžel na dítě žijící ve společné domácnosti, pokud vy sama nemáte takovou možnost.
Důležitá je společná domácnost :)
Příjmení a adresa trvalého bydliště není rozhodující,
jen se pak může jevit žádost jako účelová. Otec dítěte, pokud to je ve Vaší péči nemůže uplatnit nic.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.