Jarek93

Jde to vrátit či vyměnit?

Dobrý večer, 9.1. jsme zakoupil přes internet brašnu na notebook, kterou jseou 10.1. jel vyzvednout na prodejnu. 11.1. jsem ji jel vyměnit z důvodu výrobní vady. Ptám se jestli je možno brašnu vrátit bez udání důvodu když jsem si tu brašnu koupil přes internet a jel jsme si ji vyzvednout a na místě jsem ji zaplatil. děkuji Jirka

Nejlepší odpověď
SINGO

Věci zakoupené na internetu můžeš vrátit do 14 dnů.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud byla kupní smlouva uzavřena přes internet tak ji lze do 14 dnů vrátit bez udání důvodu.

Ještě záleží jaké jsou přesné obchodní podmínky.

Pokud je psáno, něco ve smyslu, že kupní smlouva je uzavřena až po zaplacení a předvedení zboží na provozovně tak je to problematičnější.

Pokud je uzavřena kupní smlouva jen potvrzením objednávky, které příjde na email nebo SMS je to jednodušší.

Hlada

Jednoznačně ano. Zákon hovoří o „uzavření kupní smlouvy při použití prostředků komunikace na dálku“. Je lhostejné, jakým způsobem obdržíte zboží.

tomáš007

Určitě ano.