Avatar uživatele
GamerzMoravy

Jde si vydělat ve 12ti?

No, sice už jsem o tom četl, že by mi to museli povolit rodiče i soud, ale chtěl bych si do 1 roku vydělat aspoň 8000 korunek :) Dneska mi totiž jedna holka řekla, že si vydělá za 1 měsíc 700,– a to jen za roznášení letáků a uklízení, s prominutím, bordelu tzn. 8400 za rok! To je neuvěřitelné, že? Jen jsem se chtěl poptat :)
Doplňuji:
Jde si vydělat legálně viz. zde:

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/cas­t1.aspx#par12

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? fcoop, bolak před 3858 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

zber (papier, kovy, ovocie, …),
výpomoc (hrabanie lístia, kosenie trávnika, drobné nákupy, odhŕňanie snehu a pod).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Legálně nijak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Melkor

Můžeš se naučit programovat v PhP a tvořit webové stránky a aplikace (které se dají velice dobře prodávat). Bude se ti to hodit celý život, ale je to brutálně těžký pro 12leté dítě. Ale jsou i tací co to dokážou. :)
Doplňuji:
Často se vykupují např. šípky, jablka a podobně.

Upravil/a: Melkor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BaraPavlisov

Na programování se vykašli, to dělá každý. Začni krást, v dospělosti to uplatníš třeba v politice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Je podzim tak jdi za sousedama že jim pohrabeš zahradu.
Nebo se blíží zima tak obejdi sousedy jestli nebudou chtít prohazovat cestu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Ty jsi to nečetl,viď:

§ 6 Všeobecné podmínky provozování živnosti
(1) Všeobecnými podmínkami provozování živnosti fyzickými osobami, pokud tento zákon nestanoví jinak, jsou:

  1. dosažení věku 18 let,
  2. způsobilost k právním úkonům,
  3. bezúhonnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Neuveřitelné to je,jen jestli nekecala,jako sorry,ale holka,potažmo ještě jestli je ve tvém věku NEMÁ v bordelu co pohledávat,natož tak uklízet.
Doplňuji:
Awe-souhlas,ale hned mě napadlo to místo pro pány,když se tazatel před tím slovem ještě omluvil,osobně slovo bordel za neslušné nepovažuju,tak proto asi ta mýlka.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

iceT:Pochybuju že tím bordelem myslel lifeclub :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GamerzMoravy

§ 12
(1) Jménem a na účet fyzické osoby, která z důvodu nedostatku věku nebo rozhodnutí soudu nemá plnou způsobilost k právním úkonům, může být živnost provozována se souhlasem soudu, navrhne-li to její zákonný zástupce. Živnost ohlásí nebo o koncesi požádá jménem zastoupeného zákonný zástupce.
(2) Zákonný zástupce ustanoví odpovědného zástupce podle § 11 se souhlasem soudu. 28a)

před 3858 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak ať tvoji rodiče požádají soud, což pravděpodobně neudělají.

před 3858 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fcoop

Jasně,ale jistě se neuvažuje 12ti letý. Dovedeš si představit,jak by to fungovalo v praxi?
Ale proč ne? Zkus to,uvidíš. Hodně štěstí.

před 3858 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GamerzMoravy

Ano dokázal ;) na roznášení letáků není nic těžkého..nebo snad ano?

před 3858 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek