GamerzMoravy

Jde si vydělat ve 12ti?

No, sice už jsem o tom četl, že by mi to museli povolit rodiče i soud, ale chtěl bych si do 1 roku vydělat aspoň 8000 korunek :) Dneska mi totiž jedna holka řekla, že si vydělá za 1 měsíc 700,– a to jen za roznášení letáků a uklízení, s prominutím, bordelu tzn. 8400 za rok! To je neuvěřitelné, že? Jen jsem se chtěl poptat :)
Doplňuji:
Jde si vydělat legálně viz. zde:

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/cas­t1.aspx#par12

Nejlepší odpověď
arygnoc

zber (papier, kovy, ovocie, …),
výpomoc (hrabanie lístia, kosenie trávnika, drobné nákupy, odhŕňanie snehu a pod).

Další odpovědi
brillant

Legálně nijak.

Melkor

Můžeš se naučit programovat v PhP a tvořit webové stránky a aplikace (které se dají velice dobře prodávat). Bude se ti to hodit celý život, ale je to brutálně těžký pro 12leté dítě. Ale jsou i tací co to dokážou. :)
Doplňuji:
Často se vykupují např. šípky, jablka a podobně.

BaraPavlisov

Na programování se vykašli, to dělá každý. Začni krást, v dospělosti to uplatníš třeba v politice.

Je podzim tak jdi za sousedama že jim pohrabeš zahradu.
Nebo se blíží zima tak obejdi sousedy jestli nebudou chtít prohazovat cestu.

fcoop

Ty jsi to nečetl,viď:

§ 6 Všeobecné podmínky provozování živnosti
(1) Všeobecnými podmínkami provozování živnosti fyzickými osobami, pokud tento zákon nestanoví jinak, jsou:

  1. dosažení věku 18 let,
  2. způsobilost k právním úkonům,
  3. bezúhonnost.

iceT

Neuveřitelné to je,jen jestli nekecala,jako sorry,ale holka,potažmo ještě jestli je ve tvém věku NEMÁ v bordelu co pohledávat,natož tak uklízet.
Doplňuji:
Awe-souhlas,ale hned mě napadlo to místo pro pány,když se tazatel před tím slovem ještě omluvil,osobně slovo bordel za neslušné nepovažuju,tak proto asi ta mýlka.

Awe

iceT:Pochybuju že tím bordelem myslel lifeclub :D

GamerzMoravy

§ 12
(1) Jménem a na účet fyzické osoby, která z důvodu nedostatku věku nebo rozhodnutí soudu nemá plnou způsobilost k právním úkonům, může být živnost provozována se souhlasem soudu, navrhne-li to její zákonný zástupce. Živnost ohlásí nebo o koncesi požádá jménem zastoupeného zákonný zástupce.
(2) Zákonný zástupce ustanoví odpovědného zástupce podle § 11 se souhlasem soudu. 28a)

anonym

Tak ať tvoji rodiče požádají soud, což pravděpodobně neudělají.

fcoop

Jasně,ale jistě se neuvažuje 12ti letý. Dovedeš si představit,jak by to fungovalo v praxi?
Ale proč ne? Zkus to,uvidíš. Hodně štěstí.

GamerzMoravy

Ano dokázal ;) na roznášení letáků není nic těžkého..nebo snad ano?