Jde se bránit proti sms z T-zones.Vím určitě že je posílá bývalý přítel.V sms mi vyhrožuje.Lze podat trestní oznámení?

Sms mám během dvou měsíců zhruba 200.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě, že oznámení o podezření ze spáchání TRESTNÉHO ČINU (§ 354/1.c trestního zákoníku) můžete podat.

Zajděte na nejbližší služebnu Policie ČR a učiňte oznámení.

Než tak, ale učiníte, mrkněte do níže uvedeného odkazu na článek*), který obšírně popisuje detaily tohoto jednání..., pokud i po přečtení tohoto článku budete přesvědčená, že nepomůže nic jiného než trestní oznámení, tak jej podejte.

*) článek je staršího data, takže zde není zaznamenáno aktuální znění trestního zákoníku, platného od 1.1.2010 (viz zdroj)

http://www.trosky.cz/…

----------

§ 354/1.c NEBEZPEČNÉ PRONÁSLEDOVÁNÍ
Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že
vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací(...)kontaktuje,
a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o(...)zdraví(...), bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok(...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast2h10d5.aspx

Další odpovědi:

Zlatý

Samozřejmě, že lze podat tr. oznámení-jedná se o tkz. stolking (stad jsem to napsal správně).
Co se týče zablokování, ano i to je možné, ale jen pokud máte tarif a ne předplacený twist.
Přihlašte se na stránky t-zones, kde si nastavte blokování z sms bran.

Zlatý

Nejdřív bych to zkusila na pobočce T-mob. Měli by poznat, od koho to je a třeba to půjde blokovat.

Pozor pokud jdou zprávy cestou jinou než z mobilu, může se jednat o snahu zmatení adresáta, přidají tam někdy nějaké existující číslo. T-zones je snadno zneužitelný jinými lidmi než máte na mysli: může vám psát úplně někdo jiný než si myslíte. Zajímalo by mě jak uspějete. Aha, tady píšete že vám vyhrožuje. Podal bych tr.ozn. na neznámého pachatele.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.