Pokročilý

Jakým způsobem vyndaváte klíšťata???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Zlatý

Zvířatům pouze vykroutím - pinzetou nebo elektrikářskou krokosvorkou, ale radši předcházím použitím protiklíšťového obojku u psa a "kapky" pro kočku.
Člověku - dezinfekce, opatrně vytočit, dezinfekce, kontrola místa kousnutí po pár dnech, když se mi to nezdá, jdu k lékaři.

Zlatý

Vyndavám klíšťata elektrikářskou krokosvorkou. Neznám snazší a pohodlnější způsob.

Pokud klíště kousne někoho z rodiny. Zasílám klíště do laboratoře v Č.B. k určení infekčnosti klíštěte hlavně na boreliozu ( na encefaliditu jsme očkovaní).
Sice se za to platí, ale mám jistotu a v případě pozitivního nálezu léčba může začít okamžitě. Dalším onemocněním které přenášejí klíťata a rychle se rozšiřuje je ehrlichióza, stejně nebezpečná jako borelióza.

Zlatý

Zakoupil jsem si takové to plastové udělátko. Je to vlastně háček s výřezem a jde to s ním perfektně.

Koupila jsem takovou pinzetku,tou to jde dobře,vždycky ale musíme u toho našeho rafíka být dva.Jeden drží-druhý vyndavá,teď když jí jen zmerčí,tak maže pod postel.

Zlatý

Neizolovaným krokodýlkem, který jsem upravil tak, aby mezi čelistmi na konci byla mezera asi 0,3 mm. Mám tak jistotu, že ho nepřetrhnu.

Bronzový

U sebe zakápnu jodisolem, a niveou nebo jiným mastným krémem na tampónku vytočím... U psa zamáznu sádlem a vykejklám pinzetou.....potom spláchnu do záchodu (kamna nemám a pálit na sporáku je prý dost nebezpečné)

Bronzový

Můžu doporučit použít klasickou verzatilku.Když už naše čubiny nebo kočky nějaké to klíště chytnou, při použití verzatliky je to úplně jednoduché vyndávání. Kdysi mi to doporučil starší zvěrolékař a měl "recht"

zvířatů-jenom pinzetkou a nebo elektrikářksko krokosvorkou
lidem-dezinfekce,olej a poto vykroutím a mezi nehty zmáčknu aby se klíště už nikam nedostalo a zase nezačalo nasávat krev.

vytočit mídlem.to je nejjednoduší řešení☻

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.