bolak

Jakým způsobem vnímají/vidí svět lidé kteří umí malovat?

Oni si ty všechny prvky nějak pamatují nebo jak? Já třeba kdyby mě někdo řekl abych nakreslil zip, tak ho nedám. Stejně tak třeba auto které jsem viděl před minutou na parkovišti. Dokázal bych načrtnout čtverec se 4 kolama a chaoticky uspořádanejma okýnkama, ale malíř dokáže věrně nakreslit třeba tvář kterou před chvíli viděl prvně. Já bych ani nevěděl kde měla ta tvář uši nebo jak velký měla oči vzhledem k velikosti obličeje, a vůbec jaký měla hlava dotyčného tvar.

Oni to nějak všechno vidí naráz a dokážou si to vybavit i několik let potom, jako by to bylo právě teď, nebo jak je možný že vůbec dokážou namalovat nějakou přírodní scenérii, kterou viděli někdy před 10ti lety?

http://www.you­tube.com/watch?v=u­PYVXa4aOec

Nejlepší odpověď
Illines

Nevidim,protoze mi to mozek nebere.Nemam k tomotu co ric,nebot jsem normalni.

Další odpovědi
kapka

Vždyť to v tom odkazu maluje podle fotky. :)
Tím ale nechci říct, že to není úžasný a že bych to uměla.

marci1

Malíři musí mít hlavně dobrou představivost, fantazii, imaginaci. Imaginace je podstatnou složkou lidské duševní činnosti, zejména umělecké, ale často i praktické: člověk, který se chystá něco udělat, obvykle začíná představou hotové věci (postupu a podobně).