Avatar uživatele
bolak

Jakým způsobem vnímají/vidí svět lidé kteří umí malovat?

Oni si ty všechny prvky nějak pamatují nebo jak? Já třeba kdyby mě někdo řekl abych nakreslil zip, tak ho nedám. Stejně tak třeba auto které jsem viděl před minutou na parkovišti. Dokázal bych načrtnout čtverec se 4 kolama a chaoticky uspořádanejma okýnkama, ale malíř dokáže věrně nakreslit třeba tvář kterou před chvíli viděl prvně. Já bych ani nevěděl kde měla ta tvář uši nebo jak velký měla oči vzhledem k velikosti obličeje, a vůbec jaký měla hlava dotyčného tvar.

Oni to nějak všechno vidí naráz a dokážou si to vybavit i několik let potom, jako by to bylo právě teď, nebo jak je možný že vůbec dokážou namalovat nějakou přírodní scenérii, kterou viděli někdy před 10ti lety?

http://www.you­tube.com/watch?v=u­PYVXa4aOec

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Illines, zzzzz před 3785 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Illines

Nevidim,protoze mi to mozek nebere.Nemam k tomotu co ric,nebot jsem normalni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Vždyť to v tom odkazu maluje podle fotky. :)
Tím ale nechci říct, že to není úžasný a že bych to uměla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Malíři musí mít hlavně dobrou představivost, fantazii, imaginaci. Imaginace je podstatnou složkou lidské duševní činnosti, zejména umělecké, ale často i praktické: člověk, který se chystá něco udělat, obvykle začíná představou hotové věci (postupu a podobně).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek