Asker1144

Jakým způsobem (technologií) se tisknou (vyvolávají) fotografie ?

Dobrý večer, mám prosím dotaz. Když si na internetu objednám vyvolání fotografií, a pak mi přijdou domu, tak jakym způsobem ji vytisknou (přenesou) na fotopapír ve fotolaboratoři ? Mockrát děkuji za odpovědi. PS: a jde poznat okem,hmatem, jak byla ta fotografie vyvoláná ? Díky moc

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud dodáš fotku v digitální podobě (ve formě dat), tak se zpravidla tiskne na barevné tiskárně na speciální papír (speciální je svým povrchem, resp. jeho hladším a mech. odolnějším provedením), jde to ovšem i na běžný kancelářský papír (není to ale dobrá volba).

Klasická fotografie zachycená pomocí filmu se vyvolává ve fotolaboratoři (jde o chemický proces a používá se papír vyrobený se speciální chem. vrstvou [či vrstvami] citlivou na světlo).

V obou případech se fotografie následně mohou ještě upravovat (např. leštěním apod.). 🙂