bolak

Jakým způsobem se opravujou protržený tepny nebo přeřezaný žíly po sebevražednejch pokusech?

To se dělá normálně ručně jehlou a suturou, i když je to třeba přeřezaný podélně? A pokud jo, tak jak je možný že to neprosakuje a že ten člověk nevykrvácí než to sešijou?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, sešívá se to. Je to samozřejmě podstatně náročnější záležitost než šití kůže na břichu, ale jak vidět tak při troše umu to jde.

Další odpovědi
mosoj

Svorkami, lepidlem, laserem a šitím.

http://books.go­ogle.cz/books?id=fMgdG2x­AVTEC&pg=PA57&­lpg=PA57&dq=SPO­JOV%C3%81N%C3%8D+TE­PEN&source=bl&ot­s=rb2QjvL4b5&sig=uf­zHl-KB9a7ByW4REXu8Bt5Y248&h­l=cs&sa=X&ei=8tTFUc­KqKIXEsgb774GoC­Q&ved=0CDwQ6A­EwAw#v=onepage&q=SPO­JOV%C3%81N%C3%8D%20TE­PEN&f=false

www

Stále se především šije, ale krvácení se musí nejdříve zastavit. Peanem, zaškrcením končetiny ap.

tazatelka

Sutura je spojování tkání pomocí jehel a nití, neboli steh.

Ano, látá se to normálně, jako každá jiná porušená tkáň, jen nářadí musí být poněkud jemnější. Krvácení se suší, případně se staví pomocí léků.

bolak

No jasně, ale mezi těma stehama jsou přece dost velký mezery, jaktože to jima neteče?

www: a na jak dlouho je možný zastavit přívod krve do končetiny, aby se neriskovala amputace?