fotkyznovin

Jakým řemeslem může člověk jako OSVČ slušně vydělat, a přitom si nezničit zdraví?

Existují žádané profese jako třeba svářeč nebo obkladač, ale ty sebou nesou problém s ničím si očí/zad a podobně.
Myslíte, že třeba elektrikář, instalatér nebo topenář jsou dlouhodobě zdravotně v pohodě a z pohledu zájmu lidí o ně a výdělku mají potenciál?
Děkuji za odpovědi a zkuešnosti.

Odpovědi
Edison

Řemeslo má zlaté dno. A dnes je kumšt najít dobrého fachmana prakticky v jakémkoli oboru, kde se má dělat rukama.

quentos

To nezáleží na konkrétním druhu řemesla, ale na tom, jak je člověk šikovný, schopný, průbojný, kde bydlí (tj. zda je v dané oblasti po daném řemesle poptávka) a taky trochu na štěstí.
Např. znám podlaháře, který je v balíku, vím o instalatérovi, který má taky slušnej vejvar (zejm. díky stálému klientovi, kterým je městská instituce)… a jinde by se třeba vůbec neuživili.