Jak by si měli spolumajitelé dělit výdělek, když jeden z nich bude dlouhodobě nemocen a nebude vůbec nic dělat?

Jak by si měli dělit výdělek, když bude jeden ze dvou spolumajitelů dlouhodobě nemocen a nebude vůbec nic dělat. ŽL nebude pozastaven. Samozřejmě místo něj bude muset vykonávat práci někdo jiný (nový zaměstnanec) a druhý spolumajitel bude celou firmu řídit sám, tím pádem bude pracovat skoro pořád.

Původní otázka
Jaký podíl z výdělku společné firmy v době nemoci?

Odpovědi
gecco

Podle dohody, obvykle je to definováno společenskou smlouvou…

anonym

Měl bys to upřesnit, protože tohle je chaos. Řízení firmy vs. živnostníci…

Pokud jde o obchodní společnost, výdělek si rozdělí podle zakladatelské listiny (nebo obdobné listiny).