Jaký zvolit prostředek k malbě zdí abych zlikvidovala plíseň, nejlépe trvale?

Objevila jsem v zadní chodbě plíseň na zdi.Ošetřila jsem kout savem.Hodlám tuto chodbu vymalovat a tak řeším,jakým přípravkem zabráním vzniku nové plísně.Potřebovala bych nátěr mírně otěruodolný.Jak funguje vápenná malba na plíseň (vápnem natírám psí "komnaty" hlavně z důvodů dezinfekce)a vlhost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

K růstu plísně je třeba vlhko. Pokud je vlhká zeď od špatné izolace nebo zatékání, bez odstranění této přičiny moc naděje na zamezení růstu plísně není.
Pokud je zeď studená a na zdi se sráží vzdušná vlhkost lze použitím termoizolačního nátěru růstu plísně zabránit, tím že se zamezí kondanzaci vody na zdi.

Správně jsi použila Savo, nešetřil bych s ním ! Pokud je zeď vlhká od špatné izolace nátěr vápnem na nějakou dobu růstu plísně zamezí. Plíseń potřebuje kyselé prostředí, což nátěr vápnem není ! proto pomůže. Pokud je to ta zemní vlhkost a není možné této vlhkosti zamezit, bude se muset tato sanace dělat častěji.
Pokud se jedná o studenou stěnu a kondenzaci vzdušné vlhkosti. Pomáhá ten termoizolační nátěr.

http://www.youtube.com/…

Další odpovědi:

Bronzový

Bylo to tu už mnohokrát. Zadej si plíseň na stěnách a můžeš začíst číst. Už jse tu několikrát odpovídal.

Zlatý

Stříbrný

bohužel, pokud nebudeš dostatečně větrat, nezbavíš se jí nikdy, i když to ošetříš a vymaluješ čímkoliv co je proti púlísni...po čase se stejně vrátí :-(

Stříbrný

pokud bys to malovala na bílo přidej do primalexu (popř jiné vodou řed. barvy) savo.
Nejen že to trochu vybělí ale hlavně zabraňuje a likviduje plíseň.

Diskuze k otázce

Bronzový

GM

Proč uzavíráš otázku? Před časem se nám objevila plíseň ve spižírně, na venkovní studené stěně. Nastříkání savem nemělo žádný efekt, pouze opadal nátěr, pak jsem objevila přípravek Lastanox, ten se přidává do nátěru (Remal a pod.), už je to asi 5-6 let a plíseň tam není. Jenom nevím, jestli se ten Lastanox ještě vyrábí.

anonym

Hledala napřed v odkazech,ale nenašla tu pravou odp.tak jsem se zeptala,dostala jsem několik rad,ze kterých určitě nějaké využiju,ale Mapel je jiného názoru,tak jsem to uzavřela.Za tvoji radu děkuji,pokusím se ten Lastanox vyhledat,zdá se,že by to bylo nejúčinnější a zároveň finančně výhodné řešení....:D

Stříbrný

cukrar

ujištuji Vás, že odstranit následek plísně je obtížné, jan na čas, třeba savem, ale ne navždy. Musíte odstranit příčinu plísně, nikoliv následek..

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.