KOLMIX

plíseň na stěnách

Přátelé, nemáte někdo zkušenost s odstraňováním plísně z rohů mezi stěnami a stropem v ložnici?

Máme starý dům a od toho, co jsme vyměnili okna a udělali zateplení a novou fasádu, máme problém s tím, že se nám v rozích ložnice (kde „funíme“ dva dospělí + dvě děti) začala dělat plíseň. Vždy to odstraníme Savem proti plísním, ale brzy je to tam zas. Přitom větráme, myslím, dost…

Odpovědi
drtic

skus větrat jěště výc pak pomůže asi jenom to skopat a nechat vyschnout

panenka

první se vás musím zeptat zda to máte podřezané a zaizolované protože pravě když to podřezané nemáte vám tá zed navlhne a z toho se pak dělají mokré fleky kde se vám pak objevuje plísen.pokud tohle nemáte udělané doporučuji vystěhovat a podřezat nám se to taky tak dělalo.právě z toho vlhka.až to manžel podřezal tak jsme měli pokoj od toho.pokud to podřezávat nechcete kupte si nějaký vysoušeč který postavíte ke zdi kde to vlhko máte a na pár hodin ho vždy zapněte at se vám to tám ještě nezhoršuje ta vlhkost a nerozlézá

leorespect

Taky jsme máme podobný problém…Známé klucí,co dělejí sadrokaetonážné práce poradili-venkovní zateplení POLYESTEREM.Po­mohlo to.

Marjito

Zdravim pokud je ta zed mokra tak ji sklepejte dolu tu starou omitku a naomitejte ji sanačni omitkou plus sanačni štuk a problemy nebudou

Zdroj: www.marjito.eu

Matahary27

Nám tento problém vyřešil Stop vlhkosti-ceresit.Dala jsem do místnosti pro jistotu dva a po plísni ani stopy.

kokos23

Začala se prodávat houba,která plíseň sežere.Je k dostání např.OBI a pod.Hanka

Jana5678

Měli jsme podobný problém s plísní na zdi v jedné místnosti. Začali jsme ještě více větrat a v chladných dnech jsme zvýšili trochu teplotu, aby zeď lépe vysychala. Plíseň se, ale stále objevovala, tak jsem koupila přípravek proti plísni, který pomohl hned po první aplikaci. Pro jistotu jsme nanesli přípravek ještě jednou a od té doby se plíseň už neobjevila.

Jakub Tlapal

V ložnici máte velké vlhko. Taky záleží na jakou světovou stranu je ložnice. Jestli třeba na sever, kam nesvítí slunce a pochopitelně se více drží vlhko. My máme v ložnici taky velké vlhko, i když máme skoro pořád otevřenou mikro ventilaci. Nijak to ale neřešíme. Manželka si objednala protiplísňové prostředky z https://www.ob­nova.cz/proti­plisnove-pripravky/ a prostě plíseň umyje, když se objeví.