Rohlik

Jaký význam/roli má ochlupení kolem řitního otvoru?

Ochlupení kolem reprodukčních orgánů chrání před vniknutí špíny (mimo jiné), ale k čemu je ochlupení kolem řitního otvoru? Vždyť ten je již chráněn svoji polohou mezi „půlkami“.

Nejlepší odpověď
annas

Ochlupení zmírňuje tření a zachycuje pach mazových žláz.

http://www.me­dicaldaily.com/butt-hair-anatomy-and-physiology-human-body-379272

Další odpovědi
mosoj

Odlišuje nás to od opic. Ty mají holou.

Kepler

Je to jedno z posledních míst lidského těla, které má rádo teplo a komfort a nikdo si prdel neholí, protože není tak vidět. Té ostatní části ochlupení se nyní zbavujeme strojky a rádi ukazujeme jak holé jsme opice.

Cenobita

Má to také význam jako ochrana proti zapaření, opruzení.