jirka F

Jaký význam má slovo mektat?

Třeba když někdo někomu říká nemektej, jaký má tohle slovo význam

Nejlepší odpověď
annas

"Mektat = mečet – mekot. Které zvíře mečí?

Přeneseně pak nespisovně breptat, koktat, nesouvisle nebo hloupě mluvit;
nebo sem tam pohybovat – např. mektat zlostně rtem"

Podle PSJC

Kravina je hanlivé pojmenování pro hloupost, nesmysl, často to, co přinese komplikace.

Sloveso mektat platí pro mluvený projev, nikoliv pro projev psaný, takže váš kamarád nesprávně použil v SMS.

Další odpovědi
zjentek

tak jsem si přečetl diskuzi- tak v tomhle konkrétním případě to znamená, že máš setrvat ..že se seriózně rozmejšlí nad dalšími kroky

anonym

mečet
mekat
koktat
breptat
blekotat
Mektat kraviny.

marci1

Jedná se o „mluvu“ dnešní mládeže : „mektá si do kyblíčku, do batohu ‚vykládá (si), aniž ho někdo poslouchá“. Takže je jasné, co znamená nemektej. 🙂
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=5057

štamgast

Kecat, možná až blbě kecat.

jirka F

Takže to vlastně znamená asi nejvíc znamená mektat kraviny ptám se protože mě jeden co mě nic nevrátil napsal sms nemektej tak se ptám

annas

kravina je hanlivuý výraz, vhodnější j nesmysl, hloupost, často to, co přinese komplikace.

anonym

Jojo,mektat kraviny,žvatlat nesmysly apodobně.

anonym

Co je takový podls?