leporela22

jaký program by jste doporučili k přehledu sítě wifi?

jaký program by jste doporučili k přehledu sítě wifi? například já jako správce bych viděl kdo je připojen protože si myslím že je někdo ze sousedů připojen a bych ho pořípadě mohl odpojit na internetu jsem našwl jen nějaké trial verze.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejjednodušší – kukni do administrace routeru, WLAN (WirelessLAN – nebo tak něco, neuvádíš typ), Clients – uvidíš MAC všech připojených…
A v AccessControl si nastav MAC adresy vlastních zařízení, nikdo s cizí MAC se ti do WLAN nepřipojí (pokud máš rozumně zabezpečenou administraci).

Další odpovědi
lukas.zmizik

nejlepší řešení máš nahlédnout přímo do routeru a popřípadě tam tu síť aj zabezpečit…