Angi-Shy

Jaky, pokud mozno levnejsi, fotak je dobry na foceni detailu? (Napr foceni sperku)

Nemusi byt primo makro, ale aby zvladl dobre zaostrit na mensi veci jako jsou prstynky, nausnice, male doplnky do domku pro panenky apod?
Klidne at je to i nejaky kompakt (preferuji), nic special nehledam, jen at to umi na male veci zaostrit a neni to nejak moc drahy 🤔 nejake tipy?
(Prikladam foto pro predstavu jak potrebuji fotit)

Odpovědi
seraphico

Velmi dobré zkušenosti mám s tímhle kompaktem:

https://www.me­gapixel.cz/ca­non-powershot-g7-x-mark-ii

Ale fotku, kterou prezentujete, Vám dokáže udělat i mobil od 5 tisíc.

WordPress

Levný fotoaparát je jenom v mobilu, kvalitní fotoaparát je drahý

Zdroj: https://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/

aliendrone

Já jsem fotil ještě na klasické kinofilmy a od té doby se předpokládám nic zásadního nezměnilo. Rozhodujícími faktory byly OBJEKTIV a FILM, dnes místo filmu kvalita snímače.
Tyhle 2 věci NEJDE „obejít“. Objektivy jsou výměnné, snímač ovšem nikoliv. Velikost paměťového úložiště (karty) není kritickým faktorem (jakkoliv je zpravidla lepší VĚTŠÍ, někdy jde ale i o rychlost zápisu), prostě budeš přetahovat fotky z foťáku častěji. A tak podobné je to i s ostatnímu funkcemi (výdrž aj.). Možná je fajn, že ti foťák připomene narozky kamarádky nebo třeba i "zaváže tkaničky, ale to na výslednou fotku NEMÁ VLIV, chápeš?

Moje rada zní – urči si maxčástku, kterou jsi ochotná za to utratit. Podívej se na produkty v dané cenové kategorii. Proveď předběžný výběr. Zvaž cenu „masírky“ (značky – mnohokrát jen „platíš značku“). A PAK kup první v cenové kategorii „o stupeň LEPŠÍ“, ještě lépe vyber si z prvních třech. Osvědčený postup, „když nevím“. 😉 🙂