Avatar uživatele
Angi-Shy

Jaky, pokud mozno levnejsi, fotak je dobry na foceni detailu? (Napr foceni sperku)

Nemusi byt primo makro, ale aby zvladl dobre zaostrit na mensi veci jako jsou prstynky, nausnice, male doplnky do domku pro panenky apod?
Klidne at je to i nejaky kompakt (preferuji), nic special nehledam, jen at to umi na male veci zaostrit a neni to nejak moc drahy 🤔 nejake tipy?
(Prikladam foto pro predstavu jak potrebuji fotit)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 309 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
seraphico

Velmi dobré zkušenosti mám s tímhle kompaktem:

https://www.me­gapixel.cz/ca­non-powershot-g7-x-mark-ii

Ale fotku, kterou prezentujete, Vám dokáže udělat i mobil od 5 tisíc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
WordPress

Levný fotoaparát je jenom v mobilu, kvalitní fotoaparát je drahý

Zdroj: https://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já jsem fotil ještě na klasické kinofilmy a od té doby se předpokládám nic zásadního nezměnilo. Rozhodujícími faktory byly OBJEKTIV a FILM, dnes místo filmu kvalita snímače.
Tyhle 2 věci NEJDE „obejít“. Objektivy jsou výměnné, snímač ovšem nikoliv. Velikost paměťového úložiště (karty) není kritickým faktorem (jakkoliv je zpravidla lepší VĚTŠÍ, někdy jde ale i o rychlost zápisu), prostě budeš přetahovat fotky z foťáku častěji. A tak podobné je to i s ostatnímu funkcemi (výdrž aj.). Možná je fajn, že ti foťák připomene narozky kamarádky nebo třeba i "zaváže tkaničky, ale to na výslednou fotku NEMÁ VLIV, chápeš?

Moje rada zní – urči si maxčástku, kterou jsi ochotná za to utratit. Podívej se na produkty v dané cenové kategorii. Proveď předběžný výběr. Zvaž cenu „masírky“ (značky – mnohokrát jen „platíš značku“). A PAK kup první v cenové kategorii „o stupeň LEPŠÍ“, ještě lépe vyber si z prvních třech. Osvědčený postup, „když nevím“. 😉 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika