Jaky pohled mate

na smrt.Bojite se ji?Patri to k zivotu a tak se ptam,nebot nejednou jsem slysela-smrt neni zla,umirani tezke je.Jak to vidite Vy?Ja sama to beru soucasti zivota-proto jsem se narodila abych umrela.Tot muj nazor.

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že se víc bojím umírání než smrti.

Další odpovědi
quentos

ne; neboť jak řekl antický filozof Epikúros, s jehož výrokem se ztotožňuji – „smrt se nás netýká, protože když jsme my, smrt není, a když smrt je, nejsme už my.“
Dále souhlasím s Annou S. – horší je umírání… obzvášť je-li dlouhé, pak je smrt vysvobozením.

mojitek

V pravem slova smyslu se smrti bat nelze-protoze ve skutecnosti nevime o co vlastne jde.Ten,kdo to vi,ten kdo ji zazil nam ty pocity sdelit nemuze.Ve skutecnosti se bojime velkeho neznama..

ten který je

Závidím lidem kteří pevně věří v boha.Tito lidé jsou na smrt nejlépe připraveni.

anonym

Každý se bojí.Člověk je jediný tvor na této planetě,který si celý život uvědomuje, že jednou zemře.
Ten strach souvisí,vyplývá z jednoho ze zákl. instinktů.Sebe­záchovy. Jsme a vše je živé takto „naprogramováno“. Je sice fajn? umět si to zdůvodnit, ale ten pocit nezmizí.

Sandy

Souhlasím s Annas…a také s Jiřím Wolkerem, který na tohle téma napsal nádherné verše…
„Smrti se nebojím, smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého,
co strašné je, co zlé je, to umírání je,“

Báseň Ti dávám do odkazu a přiznávám, že v tomto ohledu s Wolkerem souhlasím…

Zdroj: http://smajli­ce.blog.cz/0705/nad­hera-jiri-wolker-umirajici

anonym

já jsem přesvědčený o tom,že každý normálně zdraví člověk se aspoň v koutku své dušičky smrti bojí,myslím si,že by to nebylo ani normání,nebát se.

Michal

Bojím se ,protože nevím co mě čeká a jak budu umírat.Dostanuli se do nekvalitní LDN,„tak strachy umřu.“ I umírání má mít svoji"hygienu" !

Klarisa

Já se smrti nebojím,ale spíš utrpení před smrtí,už to,že mě hučí v uchu tak moc,že si přeji umřít třeba hned,ale nemám zatím odvahu se zabít,ikdyž na to myslím každý den.

Vicki

Smrti jako takové se nebojím,v životě jsem k ní měla párkrát blízko,ale člověk si to zrovna v tu chvíli neuvědomí.Bojím se spíš pomalého a bolestivého umírání,kdy je člověk odkázaný na druhé.