Kelt

Jaký plyn se používá v těchto nádobách?

Občas se holím žiletkou a používám gel. Stisknu tlačítko, z nádobky vyleze bílá pěna a já se mohu oholit. Ale zajímalo by mne, jaký se používá pro tento účely plyn. Kdo to ví? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Používá se více plynů, ale který z nich je konkrétně pro pěnu na holení nevím. Chlorfluorované uhlovodíky, které se hojně používaly dřív, už jsou zakázané. Z těch co znám to může být dusík, oxid uhličitý nebo dimethyléter.

Další odpovědi
elkon

Některé spreje jsou plněny hořlavými směsmi těkavých uhlovodíků (propan, n-butan, isobutan, dimethylether). V potravinářském průmyslu se používá inertní dusík, pro šlehačku ve spreji oxid dusný a pro oleje ve spreji CO2. V lékařství se v aerosolových inhalátorech pro alergiky používají zejména hydrofluoralkany

aliendrone

Jak píší hoši – ten výčet je veliký a konkrétně v případě pěny na holení nevím.
Jasným favoritem z plnících plynů je N2O (rajčák > šlehačkové bombičky). Na mejdanu zábava zaručena, jen počítej s tím, že RYCHLE odpadnete. ;) :D :D