Fred

Jaký mobil?

Vybiram novy mobil a z velkeho vyberu se nemohu poradne rozhodnout. Jsem celkem narocny uzivatel: preferuji rozsahle moznosti nastaveni, davam prednost neuzavrenemu systemu, aby bylo mozne rozsirovat o dalsi aplikace (ne jen java), chci ergonomicky privetivy a tak podobne. Kdyz uz tu krabicku budu nosit stale u sebe, tak aby neco umela 😉. Co mi k tomu muzete rici? Co mi reknete k systemu WM? Symbian? Android? Na co myslite, ze mohu pri vyberu zapomenout a mohlo by me to mrzet?

A co si myslite o Samsung Omnii II ? Mate nekdo? Mel jste ho nekdo v ruce? Co k nemu muzete rict?

Moc diky
Doplňuji:
Mockrat dekuju za vsechny rady a nazory, ktere tu zatim padly, hlavne ge0rge.

Nejlepší odpověď
anonym

je pravda ze symbianem nic nezkazite, je to takova tradicni stalice, symbian je slusne vyladeny a rozhodne funguje obstojne navic nabizi i specialitky ktere jinde zatim nenajdete (navigace do auta zdarma vcetne aktualizaci map napriklad). Pokud chcete zkusit ale neco noveho radil bych ten zmineny Android od Googlu. Preci jen je to nejnovejsi operacni system pro mobilni teleofony a podle toho taky vypada, je dobre navryzeny, intuitivne se ovlada a protoze za nim stoji google tesi se dost velke popularite a po kratke dobe sve existence dokazal nasbirat do katalogu aplikaci (android market) pres 60 tisic programu a her snad vseho zamereni – vetsina zdarma. Podle statistik admobu je to vubec nejrychleji rostouci mobilni platforma, at uz do podilu na trhu, nebo poctu aplikaci. V USA dokonce prekonal windows mobile v prodejnosti novych telefonu a doslo take k tomu ze jeden z android telefonu (motorola droid) se prodava dokonce lepe nez se sveho casu prodaval prvni iphone (to spis pro zajimavost)

Zkratka android jede, u nás novinka takže to muze vypadat jako risk, ale zklamani si myslim urcite nehrozi spis naopak.

Telefonu s androidem je uz mnoho a prechazi na ne asi kazda vyznamna znacka, … namatkou z tech co bych osobne doporucil: HTC Desire, Sony Ericsson X10, Motorola Milestone, Samsung i9000 … z nizsi kategorie pak Samsung i5700 Spica nebo Acer Liquid …

///

pokud se jedna o omnii, samozrejme je to jen muj nazor, presto si myslim ze uz to neni optimalni volba. WM jako takovy vyrazne ztraci a je to dano jeho citelnym zaostavanim , sam balmer z microsoftu se o wm vyjadril jako o zivouci fosilii, a podle vseho s touto radou microsoft uz konci, za celou dobu sve existence se neujala, zdaleka ne tak rychle s jakou rychlosti nastupuji androidi a iphony. Koncem roku se microsoft pokusi o comeback s platformou WP7, ale jeji budoucnost je nejista, WP7 ma byt se stavajicimi WM nekompatibilni uz proto bych dnes do WM telefonu neinvestoval.

Další odpovědi
zdeny

Tak kamaráde tuto otázku právě řeším asi tři měsíce ☹ Dřív jsem míval nokie pak přešel k sonyericssonu ale po prodělaných reklamacích znovu zvažuji nokii . Vypadá to že si počkám na nokii n8 . Zkus se na ni podívat bude v prodeji 3 čtvrtletí letos

GangstaHelper

Podle mě se Symbianem nic nezkazíte. A pokud se rozhodnete pro S60 telefon (Nokie), tak máte taky jistou obrovskou podporu aplikací a rozšíření.

nabubindes

jooo? při mé spotřebě mobilů a teorii, že mobily se neztrácejí, ale kradou, jsem situaci vyřešil, pro mně telefon musí umnět telefonovat! zbytek řeší mininotebook s windows7. stačí ten nejlevnější.