FlAsh_7

Jaký máte systém v e-mailech?

Máte jeden hlavní email, nebo jeden hlavní a další na newslettery? Jeden osobní a jeden firemní? Jak to máte vy?

Jaký máte systém v emailech?
Pozor – email je nátěrová hmota.

Odpovědi
Edison

Mám jeden zcela soukromý, kterým řeším věci s lidmi, které znám. Další který použímám k registracím newsy a podobný, prakticky veřejný věci. Další který by se dal automatizovat se stránkama, něco jako info, ten by byl asi na stránkách uveden jako kontakt na mě. Ty mám na jednotnou vlastní doménu. Firemní mám od firmy. Ve firmě pak máme možnost si připojit i jiné, společné účty, já mám třeba mimo vlastní složky přístup do složky servisu.

Jdeště musím dodat, že následně majly spravuju všechny hromadně v outlooku, všechny soukromé se mi přeposílají do jediného soukromého účtu, abych to nemusel procházet všechno. V adresátovi pak poznám hned charakter příchozího majlu. Firemní mám však jen ve firemním účtu, ale spravuji ho z téhož outlooku, takže mám vše přehledně roztříděno. Majly, které mi chodí pravidelně, přesouvám automatizovaně do příslušných podsložek, ty, které nechodí pravidelně, tak přesouvám ručně (jinak to nende).

elkon

Mám pět mailů z různých portálů, jeden hlavní, pro důležité záležitosti, ostatní podle potřeby. Vše mám pohromadě v Outlooku. Ten hlavní je v přehledu na prvním místě. Je to rychle dostupné a přehledné. V počítači mám program ConMet, kde se v malém hlavním okně přesně zobrazují příchozí hlášky o mailu, tak mám přesný přehled z jakého portálu mail přichází a nemusím mít Outlook otevřený. Před stažením do Outlooku si ještě pak otevřu hlavičky mailů v programu EmC, abych mohl případné závadné maily rovnou smazat, než by se dostaly do PC. Mám vše nacvičené, tak to jde velmi rychle.

Kryšpín

Jeden do banky, další pro úředníky, pro známé, pro sex stránky a pod.

Rokio

Mám pouze jeden e-mail. E-maily se třídíme do složek, kterých mám asi 20. Čím je složka výše, tím ji častěji využívám. Kromě toho mám složky neroztříděná pošta a Důležité dokumenty.

Edison

Spousty filtrů mám hned na příslušných portálech, takže z nesmyslů se mi toho do hlavního osobního majlu toho dostane minimum, ale nepřijdu o to, bo nějakou dobu to je na těch portálech. Tak tam občas nakouknu (outlookem, bo připojenej tam je i se složkama) a projdu to.