LauraMasova

Jaký máte názor na věšení tzv.zamilovaných zámků? Je to vhodné nebo se tím podle Vás ničí památky apod.

Dělám výzkum a tak bych si ráda přečetla názory ostatních. Pokud by byl zájem někoho, aby byl můj respondent, budu ráda když mě kontaktujte:) je to jen pár otázek a pomůžete mi splnit zápočet do školy:) Diky

Nejlepší odpověď
Filip84

Jestli je to věšení kovových Hebelů, házení drobných do kašny, nebo podobné cypiny: deset ran holí / metlou, tři hodiny na pranýři, a jako bonus dvacet ran holí / metlou za šprťouchlata před soudní stolicí! 🙂

Proč bych to měl škodovat? To, že oni si tam připnou zámek, nebo hodí peníz, znamená, že to někdo nakonec zaplatí. Ať už je to ucpaný odtokový kanál z kašny, nebo poškozený filtr, nebo je to oprýskané zábradlí, nebo „jenom“ to, že musí dojet Sonderkommando v oranžových montérkách, vzít pákovky, ty krámy odcvakat, naházet do té jejich fofrkáry a odvézt někam. Ten výtěžek z oceli ve sběrných surovinách ten „servis“ nezaplatí.

Já takovou „zábavu“ ze svých daní platit nechci.

Další odpovědi
zjentek

U nás ve městě máme pro tyto účely přímo vyrobené udělátko zrovna v romantické zóně města, konkrétně u jezera. A tam je to vhodné, nic se tak neničí. Je dobré vidět tam po čase viset svůj „zámeček“, také jsem si tam jeden pověsil, i když momentálně nemám partnerku. Je to švanda, ne? (;

Mravenec

Je to dobré, ale POUZE na schválených a tomu určených místech. Na klasické památky, mosty, zábradlí to absolutně nepatří – přestříhat, roztavit, zničit!

Dotazník vlož do diskuze, možná se na to ráno podívám.

Rocker

Přijde mi to jako nesmysl..Pověšení nějakého zámku nemá na lásku vliv.Jsme spolu s manželkou 25 let,nikdy jsme nikam zámek nevěšeli (kromě kůlny na chalupě😄) Navíc to celkem hyzdí jinak hezká místa.

Darcy

zámky mi vadí, a vadí mi i na těch místech kde to dovoleno je. Je to stupidní gýč, nic to neznamená a ani neslibuje. Stejne tak si můžou dvojice udělat panenku z proutí a zavěsit ji v lese..
a ne není to magie lasky, ale lesy by potom vypadali jako z Blarewitch 😂

elkon

Je to hovadina a k ničemu to není. Odklízení stojí peníze.

Darcy

no, mně spíš príde ujetý kolik huličů a THCshopů je v Praze, vysloveně v centru. Prakticky na 1 ulici je i 10shopu a barů na hulení.. Ja sem skrz práci nezahulila asi 15let a stačilo jít večer ven, z Bělehradské dolu do města a nasákli sme. S Rammsteinu ani nemluvím, to jsme na hotel přijeli nasákli jak přehulené trosky. A taky mě udivuje jak blbá kvalita,, smrdí to všude jak kočičí chcanky, za mých času tráva krásně voněla..
Praha se zepsula. Na místech kde jsem měla oblíbené restaurace a krčmy, jsou butiky s cetky, oblíbený obchod z obrazy zavřený a celkově i ty otrasné kavárny pro libtardy a pózery 😑..
přesně jak to Filip a Mravec popsali 👌🏻

Filip84

To ale není celé dílo! Nejen, že se nemáš kde nažrat, protože všude jsou ti „hipsteři“ s těma jejich chcankama v zavařovačce, a to, co žerou oni, já opravdu nežeru, takže se musím jet, vlakem, nažrat někde do Hostivaře, nebo Stodůlek, nebo tak něco, ale už ani ti Vieti, co nahrazují Jednotu, nemají pořádný salám a chleba, samé cypiny prodávají a drahé.

Prosím tě, co to tam chodí za lidi, že se s takovým krámem „kavárnou“ uživí? 🙂 Vždyť to máš nájmy, na Novém Městě, nebo v Královských Vinohradech, jak v Paříži, pomalu.

To nepochopíš! 🙂

LauraMasova

Otázky kladené aktérům:

  1. Jak vnímáte tento akt, jak jste ho vnímali dříve? Měnil se nějak váš názor?
  2. Je podle Vás tento akt vnímán společností kladně nebo negativně a proč?
  3. Věšeli jste někdy tyto zámky? Pokud ano,

3.1. jaké byly důvody a okolnosti?
3.2. kolik zámků jste pověsili a na kolik míst?
3.3. podle čeho jste volili vybranou lokalitu?
3.4. kde jste sehnali zámek a jak jste ho ozdobili a proč? Dnes se vyrábí různé zámky ve tvaru srdce apod.profesio­nálními dílnami, o to je zámek ale dražší. Byli byste ochotni investovat do takovéto “tradice zamilovaných”?

Filip84

  1. Tak, jak jsem napsal, včera, dnes, i zítra.
  2. Nezajímá mne názor „společnosti“. Tedy: nevím.
  3. Ne.

Mravenec

Tak tím je to jasné. Otázky směřují hlavně na aktivní věšáky. Odpověděl bych jen na číslo 2. – Společností je vnímán negativně, z velké zásluhy Janka Rubeše a jeho Youtube videí o této problematice – kdy je zámku plná Praha. 🙂

Filip84

Mravenec: Ten YouTube bazmeg to, nějak, natáčel, nebo co kolem toho dělal za hejchcuchu tralala?

Jo, na krávoviny to je užije. Ale aby se naučily baby vařit, to ne, já to vidím, co za Scheiße na krámě kupují. Pak si otevřou mimibazar, a pak se divíme, že máme velkou rozvodovost. Kdyby báby lépe vařily, a celkově páry více souložily, bude menší rozvodovost, větší porodnost, a na takové cockotiny, jako jsou nějaké zámky na trubce, nebudou mít ani pomyšlení! 🙂

Mravenec

Točil o tom „reportáž“ jako další pražský problém, kdy je Karlův most plný těchto kravin. Vzal štípačky a šel do akce.

https://www.stre­am.cz/honest-guide_porad/zamecky-lasky-v-cesku-nechceme-janek-rubes-a-jeho-stipacky-v-akci-63915969

Mravenec

Jinak dle videa se hned v Karlově ulici prodávají milostné zámky za šílenou cenu – 500 peněz.

Filip84

Ty, a je to, spíš, výhoda, to, že to natočil, jako, že se ukáže ten problém, a třeba lidi dají turistům „po čuni“, nebo je to spíš reklama – „podívej!, tady si můžeme dát taky zámek!!!“? 🙂

Když to zaplatí? Jednoduchá „filosofie“ kšeftu. Však, co si budeme říkat, zrovna Staré Město je různých krámů pro turisty plné. Je neuvěřitelné, co za kitche si lidi koupí, a za jaké peníze.

Mravenec

Pravda. Čím větší nesmysl, tím dražší a oblíbenější = Staré Město.

Filip84

To máš, jak Královské Vinohrady & Irish Straße (teď je to, myslím, Anglická): to byl takový pěkný „Bronx“. V hospodě jsi dostal zelí (takové to husté, české), vrabce, uzené, Knödel, litr piva, za dvě stovky. Teďka je to tam samý takový ten „hipster“, dá ti hnusné Kaffee do zavařovačky, a dáš za to taky dvě stovky! 🙂 Víš co si s tím může? Jo, a sedíš u toho, za ty prachy, na paletě. Blbci, tvl! 🙂

Mravenec

To mi sedí i na domovskou Letnou. Kafe na dřevěné štokrli, sedící/stojící na hlavní ulici Milady Horákové, za pouhých 100–150 peněz.