Tonda Káňa

Jaký máte názor na lidi, který věří tzv. konspiračním teoriím?

Jistě víte, co to konspirační teorie jsou. Já jsem přesvědčen, že většina lidí nějaké věří, ať už jde o očkování či chemtrails. Nicméně jak se na takové lidi koukáte? Berete je jako normální lidi, kteří mají svůj názor, který není ovlivněn mainstreamem a kteří mají otevřenou hlavu novým myšlenkám, anebo je berete jako hloupé dezoláty?

V mém okolí většina lidí má ke konspirátorů respekt a berou je jako sobě rovné partnery a naslouchají jejich argumentům. Já se tedy přikláním k první skupině, ostatně sám mám pochybnosti ohledně např. očkování. Co vy? Budu váš názor respektovat…

Nejlepší odpověď
Ametyst

Dnes je konspirátor každý, kdo přemýšlí o tom, co mu masmedia naservírovala. Přemýšlet, diskutovat a klást si otázky by nemělo ničemu vadit. Jedině těm, kteří lžou, dezinformují, a nechtějí být odhalení při lži.
Když se lidem nic neřekne, konspirují. Protože důvěra už je v čudu. A protože se konspirace ukázaly jako pravda. Třeba ta o covidu z laboratoře.

Další odpovědi
zjentek

Káňa tak co se týká očkování (když celou otázku směruješ sem) tak ono očkování není žádná konspirace- světe div se, očkuje se! A pokud „míníš "tečkování“, tak to taky nebyla a není žádná konspirace, nýbrž SKUTEČNĚ PROBĚHLO!!! Co naděláš, stalo se (hloupých je všude dost). Nyní je předmětem posuzování, které zaměstnává nejen soudy, ale především různé kapacity, kjteré by se mezitím mohly zabývat něčím smysluplným, být využity jinak, aby lidstvo jakkoli dále obohatilo (na rozdíl od „tečkování“, tedy konkrétně očkování vakcín tzv. proti kovidu 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️).

Filip84

Ne, nejsou: buďto jsou všecky theorie konspirační, nebo žádná konspirační theorie neexistuje.

Obecně nejde o to, v co nebo čemu člověk věří, jde o to, že víra je vědomé rozhodnutí, jako taková je irracionální, a jako taková důsledkem nízkosti a malého ducha.

To, samo o sobě, něco o tom člověku vypovídá. Ovšem není věřící jako věřící, ne každý, kdo se deklaruje za věřícího, skutečně věřícím je, a ne každý, kdo se deklaruje za nevěřícího, skutečně nevěřícím je. Pozor na to, víra, že žádný bůh / bohové / jiné nadpodstatné bytosti / intergalaktický administrátor atp. nejsou, je typově naprosto shodnou vírou jako víra, že jsou! Ano, je o kousek racionálnější. Ale je to víra a racionálnější jen o kousek.

Tedy tomu, že ten člověk je věřící, se přizpůsobím – konec konců, drtivá většina lidí jsou věřící! Eo ipso, praesumuju a očekávám, v čem se to, že je věřící, projeví. Protože to už je velmi, velmi různé, taky podle vkusu a charakteru každého soudruha.

Že se některé thesis, theorie, jeví jako přitažené za vlasy? To je možné, ono v 15. století se thesis, že Země je kulatá a otáčí se kolem Slunce, rovněž jevila jako za vlasy přitažená. A, přitom, je to objektivní materiální pravda.

A co si o – té nebo které – thesis myslí někdo jiný mne ani v nejmenším nezajímá. A to, že jí někdo zaškatulkuje pod množinu „konspiračních“ je mi naprosto a srdečně u prdele. Je to thesis. Z 99% mne okruh, kterého se ta thesis dotýká, nezajímá, tedy ji ani neposuzuju – je mi to jedno, není to můj problém. V 1% se týká něčeho, co mne zajímá. Pak se s ní seznámím. 0.99% z toho 1% je v rozporu s objektivně zjištěnými a ustanovenými fakty. 0.01% je neověřitelných. Beru je, tedy, jako možné, ale stejně tak nemožné, ergo, jsou domněnkou. Nestavím závěry na domněnkách.

Celý příběh. 🙄

da ny

Žádný.
Každý věří, čemu chce.
Nejsem tady od toho, abych je odsuzovala, kritizovala, obdivovala,
něco vymlouvala, poučovala. Mohu jen sdělit svůj názor,
názor obecně uznávaný, názor odborníků (přejatý), pokud jsem tázána.
Z některých „konspiračních teorií“, se časem „vyklubal“, holý fakt.
😉

Pepa25

Je mi jich líto. Dřív se o tom, že někdo naletěl na nějakou fámu, dovědělo jen jeho nejbližší okolí. Dnes lidé kopírují nesmysly, které se dočtou na internetu, a zesměšňují se před celým světem.
Takže je neberu jako „otevřené novým myšlenkám“ ani jako „dezoláty“. A opravdu mě mrzí, že když je upozorním na to, že naletěli nesmyslům a oni reagují útočně ve msyslu „2+2 je 5, což je můje názor, na který mám právo, máme přece svobodu atd.“
Pochybnosti kolem očkování má každý normální člověk, i já, to s konspiracemi nemá nic společného.

Dochy

Různý.
Někteří jen nemají správné informace a jsou otevřeni diskusi. Pak lze diskutovat a případně se dobrat shody, či se ve slušnosti shodnout na tom, že se neshodneme. Někteří jen dokola papouškují to co někde viděli či slyšeli a pokud to jejich známý slyšel od známého, který to dokonce viděl v rakouské televizi, tak to zkrátka musí tak být, tak se holt nedá noc dělat. Buď (pokud je to alespoň jinak slušný a rozumný člověk) se s ním dá alespoň jednat, pokud se vyhneme témetu, nebo je lepší plánovat své cesty tak aby se vzájemně moc nekřížily. Kde nic není – je zbytečné ztrácet čas.

led

Každý, kto verejne myslí inak, ako hlásam ja (hlavne, ak je v nižšom postavení, než ja a moji súverci), či je dokonca v opozícii voči mojim (verejným) tvrdeniam (tá drzosť, tvrdiť niečo proti mne, dokonca nesúhlasiť s mojimi prejavmi a rozhodnutiami) je konšpirátor! asi takto by sa mohlo definovať, kto to je konšpirátor (z môjho pohľadu). Nechápem (aj keď im rozumiem), kde sa tu (myslím všeobecne svet) odrazu nazvalo toľko konšpirátorov. Veď donedávna (v historických termínoch) tu boli (v zmysle médií a…) len 3 skupiny ľudí,
1 -tí, čo verejne mysleli ako ja, a hlavne v súlade s mojimi (verejnými) prejavmi
2 – tí, čo mlčali a poslúchali (nás)
3 – a tých zopár, čo čakali na svoj trest za odpor voči nášmu (ale hlavne môjmu) pokrokovo láskavému vládnutiu.

poznámka,
…alebo sa môj pohľad mýlil? Ale to je jedno, keď mi dobre zaplatia, mám čo jesť a kde bývať a dajú mi moc na likvidáciu tých, čo so mnou nesúhlasia! Čo vy na to Pani Rafiková?
(* „Boli ste vy už v meste Ľanovom? Nie? Nuž tak nepoznáte pani Rafikovú. Ach, to vám je zvláštna osoba.“* na motívy knihy Janka Jesenského Pani Rafiková)

PS.
ak sa v tom niekto náhodou videl, podoba je čisto náhodná!

Ametyst

Dnes byl v některých mainstreamových mediích v Británii zveřejněn otevřený dopis několika poslanců a sněmovních lordů. Týká se nadměrných úmrtí populace od roku 2020. Je adresován ministerstvu zdravotnictví a dvěma vládním zdravotnickým institucím, které se zabývají bezpečností, a statistickým daty kolem covidu 19 a očkování. Žádají ověřit na datech to, co tvrdí vláda- že vakcína byla bezpečná. Nic víc. Data byla totiž poskytnuta farmaceutickým firmám, ale nikoliv veřejnosti!
Jsou snad tito poslanci a lordi konspirátoři? 🙂

Filip84

Pepa: Opravdu myslíš, že člověka, který bude rozporovat, že 2+2=4, že to může být 5 – co ty víš?, atp., má smysl na něco upozorňovat? 😈

Pepa25

Filip84: má smysl je upozorňovat, že by bylo dobré minimálně odlišovat fakt a názory. Kdyby toto lidé dokázali, tak ubude 3/4 konspirací

Filip84

Pepa: Tomu já rozumím, jenom by mně zajímalo, jak chceš člověku, který rozporuje, že 2+2=4 je factum, vysvětlit diarchii mezi faktem a domněnkou (kterou je i subjektivní názor)? Obávám se, že prostě ztrácíš čas: syzyfowe prace.

Disraeli

Dva plus dva nemusí být čtyři (možností – tedy jen matematických, ale jiných – že dvě a dvě je NAPŘÍKLAD pět, je hned několik).

zjentek

Káňa, co přinesly vakcíny/vakcinace „proti kovidu“? Víme?

Času „od průběhu“ jinak uběhlo docela dost 🤷‍♂️

led

zjentek, akcia „proti kovidu“ bola vo svojej historickej podobe len nedávno, vlastne historicky je to len dnes ráno… Až nebude žijúci pamätník, ktorý bude oponovať výsledkom vyšetrovania, až potom sa svet dozvie pravdu! Pravdu tých, čo rozhodujú, čo je pravda a čo lož.