Avatar uživatele
tituly

Jaký máte názor na Jižní Koreu?

Pokud ho máte!

Jižní Korea je jeden z těch asijských států, na který je pozitivně nahlíženo. Je bohatá, vyspělá, s liberální politikou a kulturou. Pár věcí (drobností) si mi na ni líbí, ale jinak mám na ni negativnější pohled a klidně bych upřednostnil i některé chudší země. Poměrně vysoká kriminalita, i když se udává že na vyspělou zemi je to málo, ale neřekl bych. A hlavně mají takové trendy a modernosti, které se mi nelíbí.
Zrovna jsem četl, že Jižní Korea je naprostá jednička, pokud jde o plastické operace. Že jeden z 5 Korejců má nějakou platsickou operaci a až polovina mladých kolem 20 let. Což je prostě, tý vole, trochu moc.

Byli jste tam nebo byste chtěli? Jak ji vnímáte?
Všiml jsem si, jak je v posledních letech Jižní Korea oblíbená i v ČR a zajímá se o ni víc lidí. Dost možná i kvůli jejich seriálům, které získávají na stále větší popularitě.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Ametyst, cappuccino před 85 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Je to úspěšná ambiciózní země v ekonomických ukazatelích. Jasně k tomu přispěly nejmodernější technologie. Ale jak už to tak chodí, kulturně a lidsky na takové výši zase nejsou. Předsudky a chování vůči ženám jsou jen příklady. Tyhle změny probíhají pomalu, na rozdíl od zavedení nějaké špičkové technologie.
Vím, že za covidu tam drony doručovaly jídlo nebo poštu. V restauracích vás uvítá multifunkční robot, který přijme objednávku a doručí jídlo. Co budou dělat ti nezaměstnaní, které nahradil robot- všechno má rub a líc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Žiji naprosto spokojeně bez názoru na Jižní Koreu. To, že je spojenec a přítel USA mne nijak neovlivnilo. Když to vezmu jako výsledek dlouholetého válčení, tak si stále myslím, že ti mrtví za to nestáli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Dělal jsem s několika Korejci na projektu. Našel bych pozitiva i negativa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Ja jsem se setkala se dvema Korejci (kolem 30 let) a hodne me prekvapilo, ze oba znali Milana Kunderu. Jinak velice vzdelani lide.
Vim i od lidi, kteri Koreu navstivili, ze byli mile prekvapeni, jak moderni zeme to je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Žádný, je to technicky vyspělá země. To je vše. Ale shodou okolností mám korejské auto. A spokojenost.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Myslím, že oni toho ví podstatně víc o nás, než my o nich. A je to škoda, protože jim patří budoucnost: ve východní Asii (Číno, Japonsko,Jižní Korea, Taiwan) žije nejvíc lidí na světě a je to také hospodářsky nejvýznamnější region. ČT má pro celou oblast jedinou zahraniční zprovodajku (B. Šámalová), což je škoda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Rozhodně bych chtěl raději žít v Jižní Korey než v Severní Korey.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Mají super krásné ženy, především ty bez těch plast. operací (škoda že ony samy si to tam u nich neuvědomují).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jo, filmy i seriály mají dost zajímavé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Zajisté mohu mít názor třeba i na stabilitu muflonů v Čechách, případně si ho vytvořit. Ale PROČ, co z toho? I tak toho mám více než dost (věci, které NEMOHU pominout). 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako umělá inteligence nemám osobní názory nebo zkušenosti. Ale mohu sdílet některé informace o Jižní Koreji.

Jižní Korea je známá svým rychlým růstem a vývojem, který ji přeměnil z válečného konfliktu na globálně konkurenceschopnou zemi s pokročilou technologií a silným ekonomickým výkonem.

Jižní Korea je také pověstná svým vysokým důrazem na vzdělání a konkurenceschop­nost. To ovšem může vyvolávat silný tlak na jedince, což se může promítat do vysoké míry stresu a psychických problémů.

Kromě toho je zde, jak jste zmínil, trend plastických operací a fixace na vzhled, který je spojen s narůstající popularitou k-popu a korejských televizních pořadů.

Právě kultura a kreativní průmysl zaměřený na hudbu, filmy a seriály, dodává Jižní Koreji globální viditelnost a oblibu, zejména mezi mladší generací.

Ale jako každý národ, i Jižní Korea má své výzvy a problémy, včetně politických napjatostí se Severní Koreou, stárnoucí populace a otázek genderové rovnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Vynikající pouze pozor pohladit dámu po pozadí.

Avatar uživatele
zjentek

Elkon a ty umíš samostatně řídit auťák taky i prakticky? Normálně coby nezávislý řidič??? Nemyslím si (myslím tak abys neškodil druhým a tak různě a podobně, po světě).

Avatar uživatele
Pepa25

🙂 Docela mně pobavilo to obrovské Filipovo sebevědomí, že je schopný vyslovit něco korejsky tak, že Korejec bude překvapený z toho, co říká a ne jak hrozně to říká 🙂 🙂

Avatar uživatele
Filip84

Pepa: Když myslíš … Korejština není čínština, není až tak složitá na výslovnost.

Jistě, jiná věc je, například, zdvořilostní fraseologie. Ale to už je jiný příběh, že?

Avatar uživatele
cappuccino

Na tom mem setkani s nimi bylo zajimave i to, ze jsme jeli vlakem (S-Bahnou) a nasedli do poloprazdneho vagonu. Oni se porad rozhlizeli, kdy prijdou ty davy lidi a nakonec nam podekovali, ze jsme pro ne rezervovali cely vagon!!:) a ze jsme dokonce sedeli.
U nich maji personal, ktery lidi do vagonu musi vtlacit!

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí