Jaký máte názor na datovou schránku, případně zkušenosti s ní či elektronickým podpisem?

Muzete zkusit odpovedet i na nasledujici podotazky, ktere se toho tykaji.
1)Funguje to opravdu v CR, tak jak by melo?
2)Nekoukaji na vas nekde jak z jara, kdyz to chcete vyuzit a nebo kdyz to rovnou pouzijete?
3)Je na to spoleh?
4)Proc nelze elektronicky podpis alias kvalifikovany certifikat opatrit i specialnim heslem, aby se dal zaridit na dobu neurcitou bez placeni? Cetl jsem ze po urcite dobe platnost zanika, aby se tim zvyssila bezpoecnost jeho uzivani a eliminovala moznost zneuziti.

Jaký máte názor a zkušenosti s datovou schránkou, či elektronickým podpisem?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. ano
  2. ne
  3. ano
  4. nejde o problém hesla – automatická expirace je zdůvodněna postupným aplikováním nových algoritmů (zvyšováním bezpečnosti hesla) – tak, aby aktuálně platný ´podpis´ používal nejnovější standardy