johana 56

Jaký má smysl nařízení sdělovat informace o zdravotním stavu pouze určeným osobám?

V reálu tyto informace přece potom může kdokoliv a kdykoliv (i když pouze z doslechu )zveřejnit.

Nejlepší odpověď
Drap

Z důvodů ochrany osobních údajů a z důvodů zachování důvěrných informací.

Další odpovědi
bolak

Lékař má přece jenom o trochu přesnější informace o tvým zdravotním stavu než nějaká kelišová od vedle, a jsou údaje jejichž prosáknutí by mohlo pacientovi docela zavařit, ne-li převrátit život vzhůru nohama.

Blbý je, když narazíš na lékaře se kterým se někdo z tvé rodiny přátelí. A úplně nejhorší je když nevíš že se znají, třeba když navštěvuješ onkologa a nikdo z rodiny o tom neví. Pak se někde náhodou všichni setkáte, a prozradí tě jedno spontánní „ahoj“. :) A lékařský tajemství je to tam…

annas

Když mému otcovi diagnostikovali odborní lékaři rakovinu plic a předali výsledky obvodnímu lékaři, my se nedověděli nic, jen tušili.
Vzpomínám si, když jsem brzy poté potkala sousedku, jak se na mě vrhla a začala se se vyptávat, zda otec tuší, že se jeho život schyluje ke konci … Byla jsem jsejím dotazem zaskočená. Brzy jsem si však uvědomila, že sousedčina sestřenice je zdravotní sestra u obvodního lékaře… pověst se šíří velmi rychle. Nepříjemné byly i útrpné pohledy a dotazy dalších zvědavých sousedů … Jenže tehdy jediný lékař na vesnici … Sestra byla místní občanka, proto její informace o tom, že ten je … místní klepny hltali. Žádná etika …

johana 56

Právě o to jde.I sestra by přece lékařské tajemství měla respektovat.Bolak s tou kelišovou od vedla má asi pravdu.

annas

Ad johana – je to tak. Lidé často chtějí vědět víc, než je únosné…

johana 56

ad.annas
Potom lze pravou skutečnost oddělit od „jedna paní povídala“ jen těžko.