Avatar uživatele
johana 56

Jaký má smysl nařízení sdělovat informace o zdravotním stavu pouze určeným osobám?

V reálu tyto informace přece potom může kdokoliv a kdykoliv (i když pouze z doslechu )zveřejnit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, Drap před 4186 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Z důvodů ochrany osobních údajů a z důvodů zachování důvěrných informací.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Lékař má přece jenom o trochu přesnější informace o tvým zdravotním stavu než nějaká kelišová od vedle, a jsou údaje jejichž prosáknutí by mohlo pacientovi docela zavařit, ne-li převrátit život vzhůru nohama.

Blbý je, když narazíš na lékaře se kterým se někdo z tvé rodiny přátelí. A úplně nejhorší je když nevíš že se znají, třeba když navštěvuješ onkologa a nikdo z rodiny o tom neví. Pak se někde náhodou všichni setkáte, a prozradí tě jedno spontánní „ahoj“. :) A lékařský tajemství je to tam…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Když mému otcovi diagnostikovali odborní lékaři rakovinu plic a předali výsledky obvodnímu lékaři, my se nedověděli nic, jen tušili.
Vzpomínám si, když jsem brzy poté potkala sousedku, jak se na mě vrhla a začala se se vyptávat, zda otec tuší, že se jeho život schyluje ke konci … Byla jsem jsejím dotazem zaskočená. Brzy jsem si však uvědomila, že sousedčina sestřenice je zdravotní sestra u obvodního lékaře… pověst se šíří velmi rychle. Nepříjemné byly i útrpné pohledy a dotazy dalších zvědavých sousedů … Jenže tehdy jediný lékař na vesnici … Sestra byla místní občanka, proto její informace o tom, že ten je … místní klepny hltali. Žádná etika …

před 4186 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Právě o to jde.I sestra by přece lékařské tajemství měla respektovat.Bolak s tou kelišovou od vedla má asi pravdu.

před 4185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad johana – je to tak. Lidé často chtějí vědět víc, než je únosné…

před 4185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

ad.annas
Potom lze pravou skutečnost oddělit od „jedna paní povídala“ jen těžko.

před 4185 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek