Jaké jsou významové rozdíly u lidí mezi rozepří, pří, svárem, sporem, rozporem a konfliktem?

Nejlepší odpověď
annas

Opět využiji pro definici slovníky

  1. rozepře – spor; mají spolu rozepře různice – charakter knižnosti
  2. pře – výraz knižní .
  1. právní spor: rozvodová pře
  2. hádka, spor , rozepře: vyvolat při
  1. svár – spor, rozepře, střet zájmů, názorů – charakter knižnosti
  2. spor – nabývá charakteru knižnosti v bodu 2
  1. ostré střetnutí zájmů n. názorů, rozepře, neshoda – jde o něco vážného
  2. pře
  1. rozpor – výrazná neshoda

1, nesouhlas, nesoulad, protiklad
2, protiklad – zákon rozporu – boj protikladů užití i ve filosofii
3. výměna názorů
slovo má i jiné významy – např. v tělesné výchově, nejširší místo vysoké pece , otvor, do kterého zapadá čep, a umožňuje tak pevné spojení

  1. konflikt
  1. nesoulad názorů
  2. střet – ozbrojený, vojenský

3,. střet zájmů
4. hádka
3. srážka; rozpor:

Příklady v odkazu http://priruc­ka.ujc.cas.cz/
http://www.nechy­bujte.cz/

--
Jak je vidět podle významu, jde o synonyma, z nichž některá jsou totožná, u jiných použití záleží na kontextu. Jiná mají charakter knižní