Kulpix

Jaký je význam slova pastorek?

Slyšel jsem to v televizi, ale již nevím v jakém smyslu…

P.S. > Po měsíci jsem zpět. Doufám, že se už zde nevyskytuje tolik zbytečných občas i hloupých otázek, kvůli kterýmž jsem odešel. =-]

Nejlepší odpověď
annas

Podle PSJC význam slova

  1. pastorek – zastarale – nevlastní syn, nevlastní dítě masechy, opakem je pastorkyně.
  2. pastorek,. stroj. – ozubené kolo v řetězovém převodu nebo v převodovkách

část žentouru
nářečně – příční stěna mezi okny.

Další odpovědi
Drap

Znám i Pastorek, jako příjmení

Kepler

  1. malý pastorův syn
  2. ozubené kolečko (třeba jako převod bicyklu)

vomibest

Vepište odpověď…malé ozubené kolo v řetězovém převodu nebo v převodovkách