Rokio

Jaký je význam slova hašišák?

Nejlepší odpověď
marci1

Slovem hašišák se označuje narkoman užívající drogy jako hašiš nebo marihuanu. Pokud užijeme tohoto výrazu, představíme si obvykle člověka určité typické vizáže – delší nebo dlouhé vlasy, zarostlý, v nějakém volném, plandavém, nepříliš vzhledném oblečení. Hašíšák má obvykle úplně jiné priority než to, aby se nějak příliš zaobíral svým vzhledem. Uživatelé uvedených drog jsou většinou „free“ a „cool“ (tedy alespoň si to o sobě myslí), všechno mají tzv. na háku a cítí se být ve všem nad věcí. Nadto urputně popírají, že by jejich droga (především co se týká marihuany) způsobovala závislost. Ve skutečnosti to bývají nespolehliví a lehkomyslní jedinci, kteří „nic moc neřeší“ a podle toho jejich život také vypadá. V 80. letech 20. století se výraz hašišák používal ve stejném smyslu jako „mánička“, tj. pro mladého muže s dlouhými vlasy, což tehdejší komunistickou vládnoucí třídu obzvláště dráždilo, a proto byli pronásledováni. 🙂
https://kdoje­to.superia.cz/han­live/hasisak.php

Další odpovědi
hapiky

Může to být údiv nad objevem člověka ze šišatou hlavou, nebo milovník hašiše.

annas

hašišák

  1. mladík s nápadně dlouhými vlasy, mánička,, hároš
  2. vězeň, užívající drogy, ob.l. hašiš a marihuanu
  3. v 70. – 80. letech také jeden z typu mládeže = vekslák

Vekslák

  1. kdo prodával nelegálně západní valuty
  2. mladík za bývalého režimu, protikladem by somrák. v 80 let se pojmenování rozšířilo na hašišáka, depešáka, metaláka, pankáče nebo svazáka, Typické bylo západní oblečení koupené zpravidla v Tuzexu, obliba populární hudby. diskotéky.

Aktuální do konce 90. let.

Podle SNČ, s.448

Kepler

Marci dobře popsala – a to je klíčové slovo – hippies. Jinak též děti květin. Toto neorganizované hnutí vzniklo v 60. letech v USA, vyznačovali se fetováním LSD, ale taky hašiše či marihuany. Jejich typickými charakteristikami byla volná láska, vzpoura proti společnosti, mír, přátelství, svoboda. Protestovali proti válkám, zejména té ve Vietnamu.

zjentek

Typickým představitelem hašišáka (či podobného hašašíry) je dnes představitel/člen Pirátské strany. Se mrkni sám.

Justin1

Když jsem byl malý, tak se v mé rodině toto slovo používalo pro souseda zanedbaného vzhledu a taky pro psa knírače, o kterém jsem se domníval, že je nazýván kníračem proto, že knírá (kňourá). Později už jsem se s tímto slovem nesetkával.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Za minulého režimu se tak říkalo, klukům s dlouhými vlasy. Hlavně starší lidé je takto nazývali, asi předpokládali, že užívají hašiš. Pak to nějak postupem času zlidovělo.