Jaký je rozdíl v uspání člověka čpavkem a rajským plynem? Oboje je bezpečné a dotyčný i v bezvědomí nadále dýchá?

Nejlepší odpověď
mosoj

Čpavkem se dříve probouzelo. O uspání čpavkem nemůže být ani řeč.
Celkovou anestézii jsem prodělal mnohokrát. Protože jsem zde dosud, tak jsem určitě dýchal.

Kepler

Proč máš ve zvyku předčasně zamykat otázky? Jenom dodám: čpavkem se dá taky uspat, ale jenom definitivně. Jedná se o toxický plyn. Rajský plyn je bezpečný, ale už se nepoužívá. To co se lilo na kapesník byl éter, způsobí jen dočasné omámení až bezvědomí. Ten už tak bezpečný není, když se to přežene.

mosoj

Keplere . Každým jedem se dá uspat.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Amoniak
Blbost co ?
Zažádej admina ať ti ty body přidělí, že si je zasloužíš víc!!!!!!!!!!!!!!!
Prostě nemám slov.

mosoj

Něco jsem tady psal o sebestřednosti, to platí stále i kdyby jsi to mazal 100×.

anonym

Občas mi přijde, že jsou se zeptal na takovou nelogickou věc, která nedává smysl či, že mi tu pak budou posílány ironické odpovědi typu a to jste se v chemii/ve škole neučili? Jsi tam spal? Kde chodíš na takovéhle kraviny? :) Asi to holt příště nechám tedy otevřeno a uvidím. Díky za doplnění. Škoda, že nejdou otázky, které si zamče sám uživatel znovu otevřít, alespoň tak, aby to znovu otevřel právě jen autor otázky. Naštěstí je tu možnost ještě diskuze k otázce. Máš pomyslý palec. :)

K otázce: Takže čpavkem se nedá jen „omráčit“? Jen definitivně uspat – zabít? A nebo naopak probudit ty největší spáče pokud se jim nechce stávat? :D Kdy se čpavek používá k probouzení?

Kepler

Ale jo, dá se i omráčit, ale je to nebezpečné. Jednou jsem si čichl k otevřené flašce s koncentrovaným roztokem čpavku za účelem uvolnění rýmy. Byla to tak strašná pecka, že se mi zamotala hlava a málem jsem šel k zemi. Hlava mě pak bolela ještě několik hodin, ale sopel se spustil 🙂. Malinko čpavku pomůže, když někdo omdlí, ale stejně tak pomůže pár facek.

anonym

Zmátl mě právě mosoj, když v první časti odpovědi před vlastním dopněním otázky napsal: Čpavkem se dříve probouzelo. O uspání čpavkem nemůže být ani řeč.
Takže jsem měl pocit, že jsem se totálně netrefil a další odpovědi tu už nic nezmůžou. Jak vidím, tak to nebyla pravda a díky! :)

anonym

Čpavek asi doktoři nepouživají, ale ve filmech se tuším čpavek? Vylil třeba na nadr a pak zezadu přiložil někomu na obličej a dotyčná osoba hned ztratila vědomí?

Dochy

To opravdu nebyl čpavek, ale éter.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­ethylether
„čpavek“ je občas vidět ve starých filmech jako prostředek na probuzení těch co omdleli. Zdá se, že ještě nějaké užití má…
http://www.ty­den.cz/rubriky/spor­t/hokej/nhl/lek-na-unavu-i-kocovinu-proc-hvezdy-nhl-snupaji-cpavek_377002.html
Rozhodně to ale nebude anestetikum 😉

anonym

*hadr