rady74

Jaký je rozdíl u externího disku formát 2.5" a 3,5"?

A co to znamená?děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

„Znamená to“ průměr plotniček disku (kotoučů uvnitř té krabičky).
Rozdíl…
To je složitější…
😉
3,5" jsou větší, tím i mechanicky ´jednodušší´, obvykle odolnější, méně poruchové
2,5" jsou menší, méně ´žerou´
___
Pro tebe, jakožto uživatele bude nejpodstatnější rozdíl asi v tom, že 3,5" se (obvykle) prodávají s externím zdrojem (USB jim k napájení proudově nepostačují), kdežto pro 2,5" (obvykle) stačí USB 2.
___
Osobně preferuju 3,5".
😉

Další odpovědi
Děda Louda

1" na průměru.

Lamalam

Rozdíl je v šířce. Ta čísla udávají šířku HDD v palcích
Doplňuji:
Kolik mm má jeden palec si najdi.

mosoj

Znamená to průměr plotniček ( disků). 2,5 palce je 2,5 × 2,54 = 6,35 cm
3,5 palce = 3,5 × 2,5 = 8,89 cm

Externí disky bývají většinou 2,5 palcové. Jsou menší a napájení mají z USB.
3,5 palcové disky jsou větší a těžší, napájí se většinou externím zdrojem nebo ze dvou USB najednou !
Pokud vybíráš disk, také přihlížej k tomu zda již umí USB 3 !!!!!!