HonzikPernik

Jaký je rozdíl mezi normálním zdravotním pojištění VZP a cestovním připojištěním do zahraničí?

Platí i normální v zahraniční,

Odpovědi
ivzez

Kdyby „normální“ platilo v zahraničí,
nebylo by přece potřeba cestovní…

baloun62

„Normální“ zdravotní pojištění platí v zahraničí stejně jako u nás. Rozdíl je v tom, že když nemáte cestovní pojištění a něco se Vám v zahraničí stane, musíte to zaplatit a pak zpětně uplatňovat od tuzemské ZP. Při pojištění cestovním většinou stačí prokázat se dokladem o pojištění a zainteresované strany si to pak pořeší mezi sebou samy. Navíc v komerčním cestovním pojištění jsou i další rizika – třeba že způsobíte ujmu někomu jinému, to zákonné zdravotní pojištění nekryje.

Dochy

Ivzez: Tady asi nejsi moc přesná. Běžné zdravotní pojištění platí na některé úkony i v zahraničí. Přinejmenším v EU. Podrobnosti neznám, chtělo by to odpověď někoho povolanějšího.