Avatar uživatele
anonym

Jaký je rozdíl mezi vzpourou, pučem, revolucí a povstáním? Stále jde jen o jedno,změna vedení, řádu, systému apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, johana 56, fcoop před 3619 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Rozdíly jsou – definování jednotlivých „disciplín“ by bylo zdlouhavé.
V podstatě jde o cíle,motiva­ci,prostředky a samotné zúčastněné.
Těžko by se vzpoura vězňů dala označit jako puč.
Puč zase není povstání.
Revoluce mění celý společenský řád,vzpoura je bývá lokální.
Jsou to sice příbuzné výrazy,ale nejsou totožné.
V každém případě znamenají násilí.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

fcoop, díky.Měl jsem namysli to násilí, systém převratu se zdá nazývat různě. Stále dochází pouze k jedné věci. Jak myslím, možná scestně, puč je natvrdo vzpoura a uzmutí moci, uzmutím moci se změní společenský řád. Sice naoko vypadá stejně, ale je to změna, třeba k lepšímu nebo horšímu. Je to asi scestné, ale díky za info, nějak si dohledám a zkusím položit ještě jinak.
-
Připadá mi to pouze o slově, jak se to hodí politice státu, společnosti…

před 3619 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fcoop

Vypadá to tak,že v celé člověčí históórii se to bez násilí neobešlo.Ať zjevnému,nebo skrytému.Často i s dobrým úmyslem,ale to známé-„Když se kácí les...............“ platí. Nějak si nemohu vzpomenout na jediný případ,kdy nastala nějaká významná změna a nikomu se nic nestalo.
Nemusí se hned provádět revoluce – stačí jeden pitomej rozvod.
Ti dva si málokdy podaj ruce a řeknou:„Co jsme si, to jsme si,měj se fajn“.

před 3619 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

fcoop, mimo otázku. Po rozvodu máme s exmanželkou dobré vztahy. Dokonce jsem je navštěvoval, taky občas přišla. žila s druhem, zemřel ji na raka, a chodili jsme sem tam spolu na pivo. Prostě pochopila, odchodila některé známé co vandrovali apod.
Dneska říkám perfektní holka.

před 3619 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek